Polonia Bytoń najlepsza w lidze kobiet

W ostatnim czasie odbyły się dwa turnieje Ligi Regionalnej Kobiet w Piłce Siatkowej. Pierwszy z nich odbył się sali Publicznego Gimnazjum w Witowie, drugi w hali sportowej w Ciechocinku. Po trzech rozegranych turniejach najlepszą drużyną jest Polonia Bytoń, która wygrała wszystkie spotkania nie tracąc seta.

W sali Publicznego Gimnazjum w Witowie odbył się drugi turniej Ligi Regionalnej Kobiet. Już w pierwszym meczu okazało się, że do walki o medale włączy się także ekipa WSHE. Ich przegrana z Lipnowiakiem przed dwoma tygodniami o niczym
nie świadczy. Dziewczyny z WSHE pokazały się z bardzo dobrej strony i trzeba się będzie z nimi liczyć. Przebieg drugiego meczu był bardzo emocjonujący, czego zresztą należało się spodziewać. Wprawdzie Ciechocinek przegrał z Ziemowitem ale po pasjonującej walce i na pewno z biegiem czasu będzie coraz lepszy. Prawdziwą niespodziankę sprawiła witowska młodzież. Drugi zespół Polonii Bytoń złożony w dniu dzisiejszym z samych gimnazjalistek, pokonał niedawnego pogromce WSHE, Lipnowiaka Lipno. Na usprawiedliwienie lipnowskich dziewczyn można dołączyć fakt, że trener nie mógł w dniu
dzisiejszym skorzystać ze wszystkich swoich zawodniczek, ale fakt pozostaje faktem.

Wyniki II turnieju:

AZS WSHE Włocławek - AZS PWSZ Włocławek 3:0,
Ziemowit Osięciny - Jedynka Ciechocinek 3:0,
Polonia Bytoń II - Lipnowiak lipno 3:1.

III Turniej Ligi Regionalnej Kobiet:

13 grudnia w hali sportowej w Ciechocinku odbył się III Turniej Ligi Regionalnej Kobiet. Mecze toczyły się równolegle na 2 boiskach. W pierwszych dwóch niespodzianek nie było i wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Obydwa bytońskie zespoły, bez jakichkolwiek przeszkód,
pokonały swoich przeciwników po 3:0. Polonia ograła AZS PWSZ Włocławek, a Polonia II, Start Smólnik. Następnie na parkiet wyszły kolejne pary.
Ziemowit kontra Lipnowiak i Ciechocinek przeciw AZS WSHE Włocławek. W meczu Ziemowita z Lipnowiakiem emocje były jedynie w pierwszym secie, wygranym przez lipnowianki. Potem osięcinianki grały już lepiej i kolejne sety padły ich łupem. Wygrały całe spotkanie 3:1. Zdecydowanie więcej emocji było w meczu WSHE z Jedynką Ciechocinek. Tutaj do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. O zaciętości spotkania niech świadczy fakt, iż zakończył się on wynikiem 19:17 dla WSHE. W czasie gdy toczyła sie walka Ciechocinka z Włocławkiem, na drugim boisku rozgrywany był zaległy mecz Poloni Bytoń ze Startem Smólnik. Zawodniczki ze Smólnika walczyły dzielnie, ale z doświadczonymi i starszymi zawodniczkami III ligowej Polonii nie za wiele mogły zrobić. Polonistki pewnie wygrały 3:0 i po trzech turniejach są jedynym zespołem bez straty seta, choć prawdziwe potyczki dla Polonii zaczną się dopiero od następnych turniejów, kiedy przyjdzie im się zmierzyć z silniejszymi rywalami.