WLKA: Proteina Food bliżej mistrzostwa

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się dwa mecze, które zadecydują o końcowym wyglądzie tabeli WLKA sezonu 2009/2010r.

W pierwszym rozegranym spotkaniu drużyna Delecty pokonała 64:60 drużynę PWSZ/Nowy Styl i przed drugim spotkaniem ma czteropunktową zaliczkę.

W finałowym meczu osłabiona brakiem dwóch wysokich zawodników drużyna Interbestu przegrała z Proteiną Food 58:83. Pierwsze punkty w meczu dla Interbestu po przechwycie Jętczaka, zdobył spod kosza Tomasz Bogdanowicz. Po punktach Głowackiego i dwóch celnych akcjach zakończonych celnymi rzutami Marka Lebiedzińskiego Proteina Food uzyskała prowadzenie 2:8. Na niespełna cztery minuty po celnym rzucie Kamila Maciejewskiego (6:14) trener Interbestu poprosił o czas. Po przerwie pięć punktów szybko zdobyła drużyna Interbestu i przewaga Proteiny Food zmalała do czterech "oczek". W ostatniej akcji, jedyny wysoki zawodnik Interbestu Maciej Jętczak doznał kontuzji. Końcówka pierwszej kwarty to dobra gra Pawła Jeszke, który rzutem za trzy punkty ustalił wynik 13:20. Druga kwarta to gra jednego zawodnika Sebastiana Opoczyńskiego przeciwko całej drużynie Proteiny Food. Czołowy zawodnik Interbestu w drugiej odsłonie spotkania zdobył 12(1) punktów, przy 22 punkach Proteiny Food. Ostatnie punktu w drugiej kwarcie zdobył Głowacki Tomasz i ustanowił wynik do przerwy 27:42.

Trzecią kwartę od mocnego uderzenia rozpoczęła drużyna trenera Huberta Hejmana, która szybko zdobyła sześć punktów i zaczęła kryć na całym boisku. W odpowiedzi na agresywną grę Proteiny Food, zawodnicy Interbestu przeszli na obronę strefą. Niestety nie przyniosła oczekiwanych efektów. Dobrze dysponowani zawodnicy "Protki" oddali trzy celne rzuty zza lini 6,25cm ( Maciejewski, Jeszke, Safandowski ), i  podwyższyli prowadzenie Proteiny 35:63. Drużyna Interbestu ambitną grą próbowała zmniejszyć jeszcze stan spotkania przed ostatnimi 10 minutami, jednak gra siedmioma zawodnikami ( trzech z kontuzją ) nie mogła przynieść pozytywnych wyników. Po 30 minutach spotkania drużyna Proteiny Food prowadziła 39:65. Czwarta kwarta finałowego spotkania stała na wyrównanym poziomie. W drużynie Interbestu dobrze zagrał Tomasz Bogdanowicz i Sebastian Opoczyński, którzy zdobyli łącznie czternaście punktów (54:73) i wydawało się, że Interbest będzie gonił Proteinę, aby zmniejszyć stratę przed drugim meczem. Niestety brak zawodników podkoszowych dał się we znaki i na 3 minuty przed końcem spotkania podopieczni trenera Hejmana ruszyli do kontrofensywy i szybko zdobywali punkty. Ostatecznie Proteina Food wygrała 83:58 z drużyną Interbestu i ma bardzo dużą zaliczkę punktową przed meczem rewanżowym.