Porażka we Wrocławiu

18. kolejka Dominet Bank Ekstraligi nie była zbyt udana dla koszykarzy włocławskiego Anwilu. Po słabej grze Rottweillery przegrały w ligowym klasyku z ASCO Śląsk Wrocław pięcioma punktami - 64:69.

Na parkiet koszykarze Anwilu wyszli w składzie: Ł.Koszarek, A.Pluta, A.Daniels, A.Dunn, Ż.Zagorac, w drużynie Śląska natomiast: D.Tomczyk, R.Atkins, A.Kiausas, T.Martin i J.Homan.

Rzut sędziowski wygrał Alex Dunn, jednak pierwsze dwie akcje po obydwu stronach były nieskuteczne. Pierwsze punkty w meczu zdobył A.Kiausas a kolejne 4pkt dla wrocławian J.Homan i po 3min wrocławianie prowadzili 6:0. Koszykarze Śląska bardzo mądrze grali w obronie (R.Atkins 2 przechwyty) nie pozwalając Anwilowi zdobywać punktów. W 5min spotkania koszykarze Anwilu przełamali niemoc i Alan Daniels trafił za 2pkt. Kolejne punkty zdobył Alex Dunn z rzutów wolnych i było już 4:6. Na 7:30min Anwil za sprawą 2pkt Ż.Zagoraca doszedł Śląsk i na tablicy był remis 12:12. Ostatnie 2min pierwszej kwarty to punkty zdobywane kosz za kosz, ostatecznie po 10min Anwil Włocławek prowadził 1pkt (19:18)

Druga kwarta niestety nie była kontynuacją skuteczniej gry Anwilu, od samego początku wrocławianie rzucili się do zdobywania punktów i w ciągu 4:30min rzucili 9pkt przy zerowej zdobyczy koszykarzy z włocławka (19:27) W 5min tak jak w pierwszej kwarcie Anwil Włocławek zdobył swoje pierwsze punkty za sprawa Tomasa Gaidamaviciusa. Chwilę później Łukasz Koszarek oddał celny rzut za dwa i były to jedyne 4 zdobyte punkty Anwilu ("rekord" ligi) w drugiej kwarcie przy 16 graczy Śląska. Po 20min Śląsk Wrocław prowadził 34:23

Po przerwie gra Anwilu wyglądała podobnie jak w poprzedniej kwarcie. Włocławianie nie mogli znaleźć skutecznej drogi do kosza. W pierwszych minutach trzeciej kwarty rozszalał się R.Atkins który z rzędu zdobył 6pkt. Chwilę później drużynę Anwilu do gry poderwał Łukasz Koszarek i Andrzej Pluta którzy zdobyli razem 10pkt. i zmniejszyli stratę do Śląska do 8 punktów. Ostatecznie po 30min gry Anwil przegrywał 43:51

Czwarta kwarta okazała się najlepszą w wykonaniu Anwilu, ciężar gry na swoje barki wziął Tomas Gaidamavicius, który zdobył 6pkt z rzędu, kolejne 2pkt dorzucił Ż.Zagorac i włocławianie przegrywali już 5pkt. Wydawałoby się że Anwil złapał wiatr w żagle i rzuci się do odrobienia straty, niestety gracze Śląska nie pozwolili na zniwelowanie swojej przewagi i ostatecznie Anwil przegrał we Wrocławiu 64:69

Najlepszym graczem Anwilu okazał się zastępca G.Hendersona Tomas Gaidamavicius, który zdobył 10pkt, 1/1 za 3, 2/2 za 2, 3/4 za 1.

ASCO Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek 69:64 (18:19, 14:4, 19:20, 18:21)

Anwil: A.Pluta 17, A.Daniels 14, T.Gaidamavicius 10, A.Dunn 10, Ł.Koszarek 7, Ż.Zagorac 6, P.Okafor 0 pkt, B.Wołoszyn 0, W.Grudziński 0, Z.Białek 0

Śląsk: J.Homan 17, O.Stević 10, T.Martin10, R.Atkins 10, D.Tomczyk 9, D.Robinson 7, A.Kiausas 4, B.Diduszko 2, K.Chanas 0, A.Giedraitis 0.