Udany debiut Gaspol Team na MŚ
Debiutujący na Mistrzostwach Świata w lotach balonów na ogrzane powietrze Gaspol Team, z wychowankiem Aeroklubu Włocławskiego Arkadiuszem Iwańskim na czele, zajął 28 miejsce.
Przez cały ubiegły tydzień najlepsze ekipy konkurowały w 19 konkurencjach. W zawodach odbywających się w Debreczynie na Węgrzech wzięło udział 118 drużyn z całego świata, w tym cztery reprezentujące Polskę. Jedną z nich był debiutujący na Mistrzostwach Świata Gaspol Team, na czele którego stoi Arkadiusz Iwański - wychowanek Aeroklubu Włocławskiego. Wśród 19 konkurencji, aż dwie zostały wygrane przez Gaspol Team - były to „Hesitation Waltz” oraz „wirtualne ciastko”.
- Gaspol Team jest drużyną, która trenuje dopiero od 2009 roku. Sam udział w mistrzostwach był dla nas nie lada wyróżnieniem. Świadomość, że nasz zespół pokonał ponad 70 konkurentów jest budujący i na pewno zmotywuje załogę do dalszych treningów – podsumował zawody Sylwester Śmigiel, Prezes Zarządu Gaspol S.A. - Arek Iwański po raz kolejny udowodnił, że przekazanie steru w jego ręce było właściwą decyzją i wierzę, że przed nim jeszcze wiele sukcesów. Jest on młodym i bardzo perspektywicznym zawodnikiem.
Tytuł Mistrza Świata przypadł drużynie Stanów Zjednoczonych którą reprezentował John Petrehn.