Remis Lidera/DGS z Mieniem Lipno

Seniorzy Lidera/DGS Włocławek zremisowali z Mieniem Lipno 1:1. Bramkę dla włocławian w 90. minucie strzelił Jakub Perkowski, który posłał piłkę w samo „okienko” bramki Ziemiańczyka.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji, którą stworzyli goście po której piłka uderzyła w poprzeczkę. W 7. minucie piłkę w pole karne z prawego skrzydła posłał Rafał Matusiak, jednak Dawid Bocian nie opanował futbolówki. W 24. minucie, na boisku powiało wszyscy zamarli, bowiem przez moment, lewy obrońca Lidera – Łukasz Lewandowski stracił przytomność. Na szczęście po paru minutach zawodnik wrócił do gry. W 37. minucie 100% akcji nie wykorzystał ponownie Szychulski, który przegrał pojedynek „sam na sam” z Pawłem Ziółkowskim. Pierwsza połowa nie była zbyt udana dla zawodników Lidera.

Po zmianie stron w 51. minucie strzał z dystansu oddał Marcin Pałczyński, piłkę odbił bramkarz Andrzej Ziemiańczyk, jednak sędzia nie dopatrzył się dotknięcia piłki przez bramkarza Mieni. W 52. minucie błąd defensywy Lidera wykorzystał grający trener Mieni – Marcin Bartczak, który wślizgiem skierował piłkę do bramki włocławian. W 71. minucie groźne z dystansu uderzenie posłał kapitan Piotr Hadaś, jednak piłka nie trafiło w światło bramki. Na kwadrans przed końcem, bliski wyrównania był Łukasz Rutecki, którego strzał głową „cudem” na rzut rożny wybronił bramkarz Mieni. W 79. minucie, za faul na Ruteckim drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Jarosław Mańka i od tej pory, Mień grała w dziesięciu. W 90. minucie, po oblężeniu bramki gości Lider wyrównał. Na uderzenie z 25. metrów zdecydował się wprowadzony w 73. minucie Jakub Perkowski, a piłka wpadła w „okienko” bramki. Tym samym powtórzyła się historia z jesieni, kiedy to Mień Lipno wyrównało w doliczonym czasie gry. Teraz szczęście sprzyjało włocławianom.

Lider /DGS Włocławek, szczególnie w pierwszej połowie nie zachwycił. Gra toczyła się głównie w środku połowa, a najgroźniejszą sytuację stworzyli goście. W drugiej połowie, Lider grał szybciej, ale na prowadzenie wyszli piłkarze Mieni, którzy po strzeleniu gola, zaczęli bronić. Defensywa gości nasiliła się po otrzymaniu czerwonej kartki. W doliczonym czasie gry bardzo ładnym strzałem popisał się Jakub Perkowski i Lider mógł cieszyć się z remisu.

Lider/DGS Włocławek – Mień Lipno 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Perkowski 90’ – Marcin Bartczak 52’
Źródło: Rafał Langowski