Ważne zwycięstwo Włocłavii Włocławek

"; Zobacz więcej zdjęć z meczu" target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

W 21. kolejce III ligi Włocłavia Włocławek pokonała 2:1 drużynę Mieszka Gniezno. Dzięki trzem zdobytym punktom włocławska drużyna awansowała na 15 miejsce w tabeli.

Do spotkania z Mieszkiem Gniezno włocławianie podeszli w osłabionym składzie. W 31 minucie po jednej z akcji pod bramką gości, po faulu bramkarza sędzia spotkania podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Bartosz Śmigiel i Włocłavia Włocławek cieszyła się z prowadzenia. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej kwarty.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków na bramkę Kamila Woźniaka. Przez niespełna 20min podopieczni trenera Wiesława Borończyka dobrze bronili. W 62 minucie Daniel Szymański bardzo ładnym strzałem sprzed pola karnego pokonał włocławskiego bramkarza i doprowadził do remisu 1:1. Włocławianie wiedząc, że jest to bardzo ważny mecz z całych sił chcieli wygrać. W 73 minucie po dośrodkowaniu Rosiaka w pole karne, bramkę strzałem głową zdobył obrońca Radosław Budnicki. W końcowych minutach obie drużyny miały jeszcze szanse na strzelenie bramki, jednak żadna z drużyn nie wykorzystała szansy.

Zwycięstwo 2:1 Włocłavii Włocławek dało drużynie bardzo ważne trzy punkty i awans na 15 miejsce w tabeli III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.