Derby kujaw dla Włocławka

Po efektownym zwycięstwie z ASCO Śląskim Wrocław (86:64), Anwil Włocławek w wyjazdowym meczu pokonał taka samą ilością punktów (22pkt) Polpak Świecie 93:71. Dzięki zwycięstwu ASCO Śląska Wrocław nad dotychczasowym liderem tabeli Atlasem Ostrów Wlkp, Anwil awansował na pierwszą pozycje Dominet Bank Ekstarligi.

Jedyne w tym sezonie derby Kujaw wygrał Anwil Włocławek pewnie pokonując na wyjeździe Polpak Świecie 93:71

Chyba mało kto spodziewał się tak łatwego zwycięstwa w Świeciu. Większość uważała, że po wygranej Polpaku z Prokomem, mecz będzie bardzo zacięty i trudny dla Anwilu Włocławek. Nic bardziej mylnego, podopieczni Alesa Pipana prawie od początku kontrolowali przebieg spotkania.

Pierwsza kwarta zaczęła się punktami Anwilu i po pierwszych sekundach gry było 5:0. Jedyne prowadzenie w meczu Polpak Świecie uzyskał w połowie pierwszej kwarty 14:15. W dalszych minutach Anwil zaczął grać skuteczniej i po pierwszych 10 minutach prowadził 26:22.

Druga kwarta to powiększanie przewagi Anwilu nad Polpakiem Świecie, mimo skuteczniejszej gry gospodarzy pod tablicami. W drużynie Mihailo Uvalina bardzo dobrze za równo w ataku jak i obronie spisywał się były zawodnik Anwilu Seid Hajric. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 47:37 dla gości.

Trzecią kwartę rozpoczął Alex Dunn, trafiając jeden z dwóch rzutów wolnych. W niecałe 4min po rozpoczęciu 2 połowy spotkania Anwil Włocławek uzyskał 14punktową przewagę i od tego czasu można było już oglądać spokojną, poukładaną grę Anwilu.

W ostatniej części spotkania bardzo ładną grę pokazał Zelimir Zagorac, dla którego było to najlepsze dotychczas spotkanie w drużynie Anwilu. Gdy do końca meczu były 3min, nie widząc realnych szans na zmianę wyniku, trenerzy obydwu zespołów desygnowali do gry zawodników rezerwowych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 93:71 dla Anwilu Włocławek

Polpak Świecie - Anwil Włocławek 71:93 (22:26, 15:21, 16:17, 18:29)

Polpak: Hajrić 19, Brkić 16, Dixon 11, Kikowski 8, Harris 6, Hicks 4, Seweryn 3, Sulović 2, Jovanović 2

Anwil: Dunn 16, Zagorac 15, Pluta 12, Białek 10, Henderson 10, Koszarek 9, Wołoszyn 7, Grudziński 6, Okafor 3, Daniels 3, Piechowicz 2