Włocłavia przegrała w Sępólnie Krajeńskim

W trzeciej kolejce rundy wiosennej Włocłavia Włocławek przegrała 0:1 w wyjazdowym spotkaniu z Krajna Sępólno Krajeńskie. Kolejna przegrana stawia pod znakiem zapytania możliwość awansu włocławian do trzeciej ligi.

Od pierwszych minut spotkania włocławianie przejęli inicjatywę. Pierwszą groźną akcję  przeprowadzili w 22 minucie,  kiedy to doskonałą okazję do zdobycia bramki zmarnował Jakub Feter po prostopadłym podaniu Bartosza Śmigla. Po strzale włocławianina piłkę w ostatniej chwili z pustej bramki wybił Grajczyk. Kolejne minuty to wyrównana gra toczona w większości w środkowych rejonach boiska. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania Włocłavia przeprowadziła groźną akcję, niestety i po niej nie udało się zdobyć bramki.

W drugiej połowie spotkania zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy w 49 minucie mogli objąć prowadzenie, jednak piłka po strzale z 16 metrów Jędrzejewskiego tylko odbiła sie od słupka. W 62' groźny strzał włocławskiego pomocnika z trudem obronił Bąkowski. Najważniejszą akcją spotkania okazał się odwizdany w 74 minucie rzut wolny, który z 35 metrów wykonał Erkvania. Piłka po jego uderzeniu jeszcze przed polem bramkowym skozłowała i przelatując nad interweniującym Tandijogrą wpadła do bramki. Po utracie bramki zawodnicy Włocłavii rzucili się do odrabiania strat. Już minutę później doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym Bąkowskiego sępoleńscy obrońcy dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Po drugiej interwencji zawodnicy Włocłavii ruszyli z pretensjami do sędziego bocznego twierdząc, że piłka całym obwodem minęła linię bramkową. Powstało duże zamieszanie jednak sędziowie nie zmienili swojej decyzji. Pomimo dużej przewagi i wielkiej chęci strzelenia wyrównującej bramki, sztuka ta włocławianom się nie udała i z murawy schodzili z opuszczonymi głowami.

Krajna Sępólno Krajeńskie - Włocłavia Włocławek 1:0 (0:0)