Autoserwis mistrzem IX edycji WLKA
";
W spotkaniach decydujących o podziale medali IX edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej Autoserwis/Nowak/AZS WSHE przegrał z Nowym Stylem mimo to wywalczył tytuł mistrzowski.
W drugim meczu o tytuł Mistrza WLKA sezonu 2011/2012 drużyna Autoserwisu/Nowak/ AZS WSHE minimalnie przegrała z Nowym Stylem. Dziesięciopunktowa zaliczka z pierwszego meczu dała drużynie Autoserwisu długooczekiwany tytuł Mistrza. W spotkaniu decydującym o brązowym medalu I ligi Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej drużyna Lommy (ubiegłoroczny mistrz WLKA) przegrała 70:82 z Remwil/Folmex, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu 99:83 zapewniła sobie trzecie miejsce na podium.
Wszystkim zawodnikom Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej redakcja portalu gratuluje udanego sezonu i wywalczonych miejsc.
Mecz o 1 miejsce w I lidze WLKA:
Autoserwis/Nowak/AZSWSHE - Nowy Styl Seniorzy 62:65 (12-13,17-26,10-15,23-11) (pierwszy mecz 72-62)
Auto:Skowroński 10, Szperling 4, Jętczak 10, Gawlak 2, Kwiatkowski 6, Łydka 4, Wieszczak 17, Zięty 7, Ochocki 2, tr. Radosław Nowak
NSS:Słomczewski 7(1), Królikowski 2, Rosiak 14(1), Wojtkowski 2, Lewandowski 10, Griszczuk 15, Kolasa 10, Bruździński 5. Tr. Wawrzyniec Królikowski
Mecz o 3 miejsce w I lidze WLKA:
Remwil - Lomma 82:70 (20-10,20-15,16-21,26-24) (pierwszy mecz 83-99)
Remwil:Markiewicz 3(1), Piekarski 11(1), Skowroński 2, Bierzgalski 9, Algierowicz 4, Lewczyk 25(4), Chabasiński 6, Cichorski 22(2). Tr. Marcin Piekarski
Lomma:Bogdanowicz 13, Rychlicki 13(1), Pawłowski 7, Guziewicz 5(1), Ziółkowski 4, Szlaskiewicz 28(5). Tr. Maciej Chodorowski
Mecz o 5 miejsce I ligi WLKA:
Dworek w Smólsku - Proteina Food 82:76 (26-14,15-19,21-20,20-23)
Dworek: Zych 27(3), Borowski 16(4), Piątkowski 22, Zarobski 7(1), Kwiatkowski 10(1). Tr. Tomasz Borowski
Proteina: Kożan G. 25(3), Seklecki 6(1), Świeciak 7(1), Kurlapski m6, Świeciak 15(1), Boblewski 12(1), Kręcicki 5(1)
Mecz o 7 miejsce I ligi WLKA:
H1/NewPrint/PWSZ - Delecta 79:97 (13-27,15-23,26-25,26-22)
H1:Rybka 5, Majchrzak 15(3), Wiśniewski 21(1), Brzozowski 17, Spryszyński 7, Bieniek 14(4). Tr. Kamil Spryszyński
Delecta:Sołomonow 5, Koziorowicz 13(1), Błaszczyk 17(1), Sieciński 13, Urbański 12(1), Czarnecki 2, Skaliński 8, Pałucki 4, Zieliński 2, Raczyński 10. Tr. Marcin Badyna
Klasyfikacja ostateczna I ligii IX edycji WLKA:
1. Autoserwis/Nowak/AZS WSHE
2. Nowy Styl
3. Lomma
4. Remwil/Folmex
5. Dworek w Smólsku
6. Proteina Food
7. Delecta
8. H1
9. Z.B. Jan Góreczny
10. Igloo-Mark
Mecz o 1 miejce w II lidze WLKA:
W spotkaniu decydującym o najwyzszym miejscu rozgrywek II ligi Włocławskiej Koszykówki Amatorskiej drużyna juniorów Nowego Stylu pewnie pokonała Groneko i zapewniła sobie pierwsze miejsce.
Groneko - Nowy Styl Juniorzy 48-79 (pierwszy mecz 76-73) (11-17,4-21,21-18,12-23)
Groneko: Kiciński 12,Ciechacki 4, Miśkiewicz 7(1), Pawlata 2, Stojak 10(2), Wójcik 3, Majewski 10(1). Tr. Paweł Gibczyński
NSJ: Piekarski 22(1), Brodowicz 6, Wasielewski 16, Leśniewski 10(2), Zawalski 15, Pańczak 10. Tr. Marcin Piekarski
Mecz o 3 miejsce w II lidze WLKA:
Basket Team Włocławek – CCC 60-43 (15-13,14-6,21-10,10-14) (pierwszy mecz 58-56)
Basket: Bartoszyński 2, Lewandowski 3, Kępski 6, Wróblewski 4, Matusiak 14(1), Gutowski 5(1), Nowicki 2, Żabiński 24(6), tr. Marcin Nowicki
CCC: lewandowski 3, Kwiatkowski 2, Fałkowski 5(1), Szafrański 11(1),Jankowski 2, Walczak 10, Kaczmarek 4, Abramczyk 6, tr. Marek Zboiński
Mecz o 5 miejsce w II lidze WLKA:
Toyota Team – DGS 69-34 (15-8,21-9,16-12,17-5)
Toyota: Ozimiński 14, Łowicki 6, Sochacki 5, kępski 10, Kryska 2, Marciniak 11, Wiśniewski 19(1), Rycicki 2. Tr. Wojciech Pietrzak
DGS: Paradowski 1, Węgrzynowski 3(1), Miklaszewski 5, Wiśniewski 6, Kłosowski 19, tr. Jerzy Sieradzki
Mecz o 7 miejsce w II lidze WLKA:
Sanitec - Brugmann 56-58 (14-17,15-18,11-17,16-16)
Sanitec: Gachewicz 4, Langa 9, Staniszewski B. 2, Dobrosielski 6(2), Dymiński 22(1), Brzostowicz 3(1), Tradecki 4, Wiliński 2. tr. Marek Pietrzak
Brugmann: Smoliński 19(1), Reznerowicz 9, Gontarski 13, Kowalczyk 10, Wróblewski 7(1), tr. Marian Woźniak
II liga WLKA:
1. Nowy Styl Juniorzy
2. Groneko
3. Basket Team
4. CCC
5. Toyota Team
6. DGS
7 Brugman
8 Sanitec
9. Basket Rypin
10. Extra Punkt
Mecze towarzyskie:
W przedostanim meczu towarzyskim druża Basket Rypin nie przyjechała na mecz, tym samym walkowerem wygrała drużyna Z.B. Jan Góreczny.
Basket Rypin - Z.B.Jan Góreczny 0:0
ExtraPunkt – Igloo-Mark 68-70 (12-18,14-16,14-24,28-12)
Extra:Lewandowski Paweł 25,Szularecki 2, Lewandowski Marcin 2, Lewandowski Damian 10, Krzywiec 2, Lewandowski Paweł II 6(2), Mendzelewicz 2, Frątczak 6, Kuliński 12, Maciejewski 1, Tr. Bartosz Grochowina
Igloo:Prokopiak 7, Saługa 32(1), Gawłowski 13(1), Kaczmarek 6, Szepczyński 12. Tr. Dariusz Kaczmarek
Zdjęcia do artykułu: