Angelika Szymańska zdobyła Puchar Polski

Angelika Szymańska, reprezentantka włocławskiego "Olimpijczyka", zdobyła Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo podczas zawodów zorganizowanych w Luboniu. To drugi pucharowy sukces Wicemistrzyni Polski Młodziczek w tym roku.

Do rywalizacji w zawodach stanęło 426 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym podopieczni trenerów : Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego reprezentujący MKS „Olimpijczyk” i UKS „Papieżka” Włocławek.

Najlepiej z ekipy spisała się Angelika Szymańska (MKS „Olimpijczyk” Włocławek) - Wicemistrzyni Polski Młodziczek sprzed tygodnia, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii do 48kg. W drodze do złota Angelika wygrała min. z Barbarą Kulik (UKJ 225 Warszawa) – Mistrzynią Polski Młodziczek do 52kgi Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych oraz w finale z Katarzyną Wiszniewską (UKS 3 Piła)- medalistką Mistrzostw Polski Jun. Mł. To drugi medal Angeliki Szymańskiej w kategorii juniorki młodszej (wcześniej 4.03.2012r. zajęła 3m. w P.P. Jun. Mł. w Skierniewicach).

Jeszcze do niedawna Szymańska walczyła w kategorii dzieci. Urodzona w 1999r. od stycznia 2012r. może oficjalnie brać udział w zawodach organizowanych przez Polski Związek Judo w kategorii młodziczka (1998-1999) oraz w kategorii starszych dziewcząt, czyli juniorka młodsza (1996-1997). To duże osiągnięcie tak młodej zawodniczki, która podczas konsultacji szkoleniowych kadry narodowej juniorek młodszych wpadła w oko trenerce kadry Joannie Majdan. Angelika stylem walki przypomina pojedynki swojej trenerki Anety Szczepańskiej. Można powiedzieć, że jest „technicznym klonem” Szczepańskiej. Prezentuje techniki z grupy rzutów ręcznych i nożnych, większość walk wygrywa przed czasem. W podobnym stylu zwyciężała na lubońskich matach.

Druga zawodniczka „Olimpijczyka” Wiktoria Tomczak nie zdołała przebić się do strefy medalowej i po stoczeniu 4 walk (2 zw. 2 por.) zajęła 9 miejsce.

Dużą niespodzianką było miejsce poza podium Mistrza Polski Młodzików wagi do 42kg. – Kacpra Wróbla. Zawodnik „Olimpijczyka” stoczył pięć walk (3 zw. 2 por.) i zajął ostatecznie 7 miejsce. Na usprawiedliwienie zawodnika należy wziąć pod uwagę dużą niedowagę (4 -5kg) do najlżejszej w kategorii juniorów młodszych, czyli do 46kg. Ta przegrana wpisze się w historię startów samego zawodnika, gdyż od początku swoich startów na arenach krajowych i międzynarodowych Kacper zawsze stawał na podium podczas każdego startu zdobywając łącznie 147 medali (130zł, 8sr, 9br).

Podczas Pucharu Polski w Luboniu na podium nie stanął również Dawid Wróbel, który po stoczeniu czterech walk (2zw. 2 por) zajął dziewiąte miejsce.

- Przed nami kolejne starty. W maju Puchary Polski w kat. młodzik – junior i turnieje dzieci a w czerwcu Puchar Europy Młodzików w Gyor (Węgry). W tym drugim wystąpią najlepsi młodzicy Judo Teamu prowadzonego przez trenerkę Szczepańską. W lipcu do rywalizacji o mistrzostwo kraju staną juniorzy młodsi – powiedział trener Roman Stawisiński.