Włocłavia Włocławek - Pomorzanin Toruń 3:1

";

W 25. rundzie spotkań o mistrzostwo V ligi Włocłavia Włocławek wygrała na własnym terenie z Pomorzaninem Toruń 3:1. To trzecia wygrana z rzędu podopiecznych trenera Wiesława Borończyka.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że włocławianie będą stroną dominującą w tym spotkaniu, lecz doskonałych sytuacji nie wykorzystali kolejno: Mariusz Cichowlas, Jakub Feter, Marcin Piotrowski, i Emilie Thakane.

Kiedy wydawało się że zdobycie bramki przez włocławian to tylko kwestia czasu, w 24 minucie błąd w ustawieniu wykorzystał Maciej Dudek, który dobił piłkę odbitą po lobie w słupek i było 1:0 dla gości. Kolejne minuty spotkania to seria wykonywanych rzutów rożnych i te nie przyniosły bramki. Pod koniec pierwszej odsłony gry na akcję zdecydowali się Cichowlas i Thiakane, który pokonał bramkarza rywali wyrównując wynik spotkania.

Początek drugiej połowy ponownie należał do podopiecznych Borończyka i już w 49 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bartłomiej Feter, który zdobył bramkę dającą prowadzenie. Podwyższyć mógł Adam Matusiak lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Wynik spotkania ustalił na 3:1 ostatnio niezawodny Mateusz Tłuchowski wykorzystując zagrane Thiakane.

Włocłavia Włocławek - Pomorzanin Toruń 3:1 (1:1)