Puchar Polski: Włocłavia - Kujawianka 4:1

Piłkarze Włocłavii Włocławek pokonali na własnym terenie Kujawiankę Izbica Kujawska 4:1 w ramach ćwierćfinału finału Pucharu Polski na szczeblu województwa.

Spotkanie dwóch czołowych drużyn (pierwszej z czwartą po rundzie jesiennej) w czwartej lidze kujawsko-pomorskiej stało na dobrym poziomie.

Już w smej minucie po zagraniu Billego Abbotta do siatki trafił Adam Matusiak i otworzył wynik meczu. W 18 min. podwyższył Mariusz Cichowlas. Kiedy wydawało się, że Włocłavia po pierwszych 45. minutach prowadzić będzie 2:0 goście po rzucie rożnym zdobyli kontaktowe trafienie.

Po zmianie stron i zagraniu piłki ręką przez zawodnika Kujawianki sędzia Mirosław Oparczyk podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Abbott. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Matusiak po błędzie bramkarza gości ustalił wynik spotkania.

W meczowej kadrze Włocłavii ze względu na kontuzję Michała Kaźmierczaka znalazł się 49-letni trener bramkarzy Jarosław Dembek, ale nie był zmuszony wejść na boisko. Bronił 90 minut Ariel Winiecki, który dopiero niedawno wyleczył kontuzję.

Włocłavia - Kujawianka Izbica Kujawska 4:1 (2:1)