Kolejna przegrana trzecioligowców TKM

Koszykarze TKM-u Włocławek rozegrali w niedzielę pierwsze spotkanie ligowe przed własną publicznością. Niestety debiut był nieudany - włocławianie przegrali z KK Świecie różnicą pięciu punktów.

Drużyna gości ze Świecia postawiła twarde warunki od początku spotkania, prowadząc po pierwszej kwarcie różnicą dziesięciu punktów (18:8). Druga odsłona to idealny punktowo rewanż 18:8 tym razem dla TKM-u. Do przerwy na tablicy widniał wynik po 26.

Po przerwie to TKM-owi udało się odskoczyć na sześć punktów, jednak to nie wystarczyło na zmotywowany tego dnia zespół ze Świecia. Losy meczu ważyły się do ostatniej minuty. Przy stanie 50 do 50 na 30 sekund do końca za 3 punkty trafił zawodnik Świecia Herman Tomasz. Włocławianie mieli rzut na wyrównanie niestety piłka wykręciła się z kosza. Wynik na 55 do 50 dla gości ustalono po rzutach wolnych w końcówce meczu.

TKM - KK Świecie 50:55

TKM: Słupiński 12, Witliński 12, Kruszczyński 8, Zych 5, Warszawski 5, Kijewski 3, Wronkowski 3, Sobczak 2 Źródło: tkm.wloclawek.pl