Ostatnie medale judoków w tym roku

Bardzo dobre występy zanotowali judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek w czasie ostatnich startów w 2013 roku. Młodzi sportowcy zdobyli łącznie dwadzieścia dwa medale.

Podczas Międzynarodowego Turnieju Judo – SILESIA CUP RYBNIK 2013 najlepiej ze startujących zawodników w kategorii junior młodszy spisała się Wiktoria Tomczak, która zdobyła złoty medal w wadze 52 kg i zgarnęłą główną nagrodę.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Angelika Szymańska, która zdobyła srebrny medal w wadze 57 kg ulegając w finale reprezentantce gospodarzy Julii Kowalczyk (Polonia Rybnik) – złotej medalistce ostatniej OOM. Również srebrny medal zdobył Patryk Kostuniak w wadze do 66 kg , a brązowy Radosław Wiśniewski (73 kg). Słabo natomiast zaprezentował się po raz kolejny Adrian Górczyński, który odpadł z turnieju.

- Jeśli chodzi o grupę chłopców, to widać postęp u Patryka i Radka. Natomiast Adrian musi wyciągnąć wnioski po kolejnej porażce na zawodach. Jak na Mistrza Polski, prezentuje słaby poziom. Przegrywa z zawodnikami, z którymi powinien sobie poradzić w pierwszych sekundach walki oraz z tymi, z którymi jeszcze niedawno wygrywał – komentuje Aneta Szczepańska.
Jeszcze raz sprawdza się stara zasada, że talent musi być poparty ciężką pracą, czego najlepszym przykładem są dziewczęta: Wiktoria Tomczak i Angelika Szymańska – członkinie kadry narodowej juniorek młodszych na 2014 rok z numerem 1. Po raz kolejny zawodniczki Olimpijczyka zostały powołane przez Polski Związek Judo na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w Elblągu na początku stycznia, a w lutym wezmą udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Cetniewie.

- W połowie stycznia obie zawodniczki wystąpią również w Międzynarodowym Turnieju Judo w holenderskim Eindhoven, gdzie zgłosiło się ponad 1700 zawodników (po ok. 50-60 zawodniczek w wadze Wiktorii i Angeliki) – mówi trener Roman Stawisiński.
Podczas turnieju w Rybniku, swoje umiejętności zaprezentowali również młodsi judocy Olimpijczyka. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktor Lewandowski (39 kg) i Jakub Woźniak (50 kg). Drugie lokaty zajęli : Mariusz Czapczak (42 kg) i Jakub Serewis (36 kg), a trzecie miejsce przypadło Dorianowi Tomczakowi (42 kg).

Natomiast w Gdańsku podczas odbywającego się Mikołajkowego Turnieju Judo dwóch reprezentantów Włocławka: Dorian Tomczak i Wiktor Lewandowski stanęło na najwyższym stopniu podium.

Ostatnim startem w 2013 roku dla judoków Olimpijczyka był VI Gwiazdkowy Turniej Judo Dzieci i Młodziczek/ów o Puchar Burmistrza Szubina. Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli: Jakub Serewis (35 kg), Marta Czapczak (39 kg) i Wiktor Lewandowski (41 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Mariusz Czapczak (42 kg), Maciej Koczór (29 kg) i Michał Golasiński (29 kg), a brązowe : Marika Stankiewicz (45 kg), Dorian Tomczak (42 kg), Kacper Nowakowski (55 kg), Marcel Żebrowski (35 kg) i Dominik Kozłowski (24 kg). Na piątym miejscu zawody zakończyli: Ksawery Achrem (32 kg) i Oskar Lamański (29 kg). Drugie miejsce w turnieju zajęła również reprezentantka UKS „Papieżka” Włocławek – Wiktoria Lewandowska.
2 komentarze

fan

1 1
ID:55296

fan

1 1
ID:55308


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA