III liga: Derby Włocławka dla TKM

W niedzielnym derbowym pojedynku koszykarze Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej pokonali w hali OSiR drużynę Akademii Koszykówki Młodzieżowej 77:73.

Mimo iż spotkanie rozgrywane było na starej Hali OSIR na któej na codzień swoje mecze rozgrywają zawodnicy AKM Portofino Włocławek, gospodarzem spotkania był TKM Włocławek.

Głodni rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie zawodnicy TKM-u ruszyli z impetem do walki. Jednak to goście z AKM-u objęli prowadzenie na  samym początku 11:6. W drugiej części tej kwarty znacznie bardziej udana gra TKM-u. Adrian Warszawski, który rozgrywał tego dnia znakomite zawody, poprowadził nasz zespół do prowadzenia 25:17. W drugiej kwarcie gospodarze cierpliwie budowali swoją przewagę która do przerwy wynosiła 11 punktów. Dobrą postawą w ofensywie wykazał się Michał Kijewski zdobywca 15 punktów w całym meczu.

Trzecia kwarta rozpoczęła się celnym rzutem za 3 punkty Mikołąja Witlińskiego. Zawodnicy AKM-u mimo próby zmiany systemu obronnego i przejśćia fragmentami gry do krycia obroną strefową, nie mogli nawiązać walki. W połowie trzeciej kwarty TKM prowadził już różnicą 17 punktów i w ich szeregi wkradł się spadek koncentracji. Pozwoliło to zawodnikom AKM-u po seri rzutów wolnych powrócić do gry. Po trzech kwartach TKM prowadził różnicą 8 punktów. Dobra gra gośći w 4 części gry pozwoliła myśleć im nawet o zwycięstwie, gdyż na minutę do końca na tablicy widniał wynik remisowy (73:73). W ostatniej minucie więcej zimnej krwi i koncentarcji wykazali jednak zawodnicy TKM ostatecznie zwyciężając trzecioligowe derby stolicy Kujaw 77:73.

TKM Włocławek - AKM Portofino Włocławek 77:73 ( 25:17, 20:17, 18:20, 14:19)
TKM: Warszawski 22, Witliński 18, Kijewski 15, Kruszczyński 10, Barański 4, Wronkowski 4, M. Zych 4.
AKM: Szląskiewicz 16, Mateusz Piekarski 14, Zawalski 13, Krawiec 11, Witwicki 8, Stępkowski 8, Wasielewski 3