Kolejne zwycięstwo Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek pokonał w sobotę na własnym parkiecie beniaminka Dominet Bank Ekstraligi Bank BPS Basket Kwidzyn 86-81.

Mecz zaczął się od skutecznego rzutu za dwa punkty (z faulem) Żelijko Zagoraca i wykorzystanego rzutu wolnego. Pierwsza kwarta w wykonaniu obydwu drużyn nie stała na najwyższym poziomie. Na 16,42 sekundy do końca pierwszej kwarty był remis 17:17, wtedy to akcję skutecznym rzutem zakończył Łukasz Koszarek i Anwil pierwszą kwartę wygrał dwoma punktami.

Początek drugiej kwarty meczu to kontrowersyjne decyzje sędziów w stosunku do gospodarzy, co rozzłościło przybyłych do Hali Mistrzów kibiców i trenera Alesa Pipana. Pomimo nieprzychylności arbitrów Anwil zdołał uzyskać 14 punktową przewagę. Widząc co się dzieje, zawodnicy M.Karola próbowali zniwelować różnicę, jednak do końca pierwszej części spotkania Anwil Włocławek kontrolował przebieg gry. Wynik na koniec drugiej kwarty celnym rzutem na 44:34 ustalił Piotr Dąbrowski.

Trzecią kwartę skutecznie rozpoczął Countrey Eldridge rzutem za dwa punkty, co poderwało Basket Kwidzyn do walki. Kolejne minuty meczu to nieskuteczna gra Anwilu w ataku, co skrzętnie wykorzystywali goście, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie 49:51. W odpowiedzi po dłuższej absencji punktowej, celny rzut zza linii 6,25cm oddał Łukasz Koszarek i można powiedzieć że mecz zaczął się od nowa. Kolejna akcja to rzut za 3 punkty Mike Kinga (52:54) w odpowiedzi ponownie Łukasz Koszarek za trzy punkty. Chwilę wcześniej M.Karol do gry desygnował z numerem 9tym Piotra Dąbrowskiego który w końcówce trzeciej kwarty zdobył 8pkt i to głównie dzięki niemu po 30minutach spotkania Basket Kwidzyn prowadził czterema punktami (61:65)

Czwartą kwartę rozpoczęli goście od rzutu C.Eldridge za 3pkt, dla Anwilu Łukasz Koszarek zdobył dwa punkty z rzutów wolnych (63:68) Podopieczni Alesa Pipana głównie dzięki dobrej grze Hendersona i Danielsa na niecałe 2min przed końcem spotkania wyszli na trzypunktowe prowadzenie (79:76)
- 1,28min przed końcem spotkania-bardzo ładna asysta Danielsa i Zagorac popisuje sie pięknym wsadem. Jest 81:76 dla Anwilu, w odpowiedzi szybką kontrą popisuje się Courtney Eldridge oddając celny rzut za trzy punkty (81:79)
- 40sekund-faulowany jest Andrzej Pluta, który wykorzystuje dwa rzuty wolne (83:79), w drużynie gości natomiast W.Żurawski zdobywa dwa punkty
- 22sekundy-Alan Daniels sfaulowany wykorzystuje jeden rzut wolny (84:81), w odpowiedzi na szczęście dla Anwilu nieskutecznie zagrał C.Eldridge.

Spotkanie pomiędzy Anwilem Włocławek a beniaminkiem z Kwidzyna nie było tak łatwe jak wszyscy fani Anwilu Włocławek się spodziewali. Zespół z Kwidzyna pokazał ogromną wolę walki i był o włos od sprawienia dużej niespodzianki w ósmej kolejce Dominet Bank Ekstraligi.

Anwil Włocławek - BPS Basket Kwidzyn 86-81 (19:17, 25:17, 17:30, 26:17)

Anwil Włocławek: Łukasz Koszarek 19, Alan Daniels 14, Andrzej Pluta 13, Alex Dunn 13, Zelijko Zagorac 11, Gerrod Henderson 10, Patrick Okafor 5, Wiktor Grudziński 1, Bartłomiej Wołoszyn 0.

Basket Kwidzyn: Courtney Eldridge 18, Wojciech Żurawski 13, Michael Ansley 13, Piotr Dąbrowski 12, Mujo Tuljković 10, Hubert Mazur 7, Mike King 6, James Nape 2, Bartosz Potulski 0, Tomasz Andrzejewski 0.