Katarzyna Kowalska dwunasta w Ostii

Katarzyna Kowalska, reprezentująca barwy Vectry Włocławek, zajęła dwunaste miejsce podczas niedzielnego, jubileuszowego 40. półmaratonu Rzym - Ostia.

W zawodach wzięło udział ponad trzynaście tysięcy biegaczy z całego świata, wśród nich 29-letnia zawodniczka włocławskiej Vectry.

Podopieczna trenera Mariana Nowakowskiego po raz drugi w karierze wystartowała na dystansie półmaratonu i bieg ten może zdecydowanie zaliczyć do udanych.

Olimpijka z Pekinu, młodzieżowa mistrzyni Europy na 3000 m z przeszkodami i zdobywczyni ośmiu złotych medali Mistrzostw Polski na tym dystansie ukończyła, liczącą 21 kilometrów i 97 metrów trasę, w czasie 1:13.47.

Bieg wygrała Kenijka Caroline Chepkwony (1:08:48), która o 3 sekundy wyprzedziła swoją rodaczkę Sharon Cherop (1:08:51), a na najniższym stopniu podium znalazła się Etiopka Netsanet Gudeta (1:08:53).