Kadeci TKM wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski

Drużyna kadetów Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski. W meczu o trzecie miejsce podopieczni trenera Macieja Żywiczki pokonali Jagiellonkę Warszawa 68:61.

Już w pierwszym swoim meczu TKM nie potrafił znaleźć sposobu na zwycięstwo z Pyrą Poznań i musieli uznać wyższość rywali. Przegraliśmy nieznacznie, praktycznie przez cały mecz wynik oscylował wokół remisu i dopiero końcówka meczu przyniosła rozstrzygnięcie na niekorzyść naszego zespołu. Przegrana bardzo skomplikowała sprawę ewentualnego awansu do strefy medalowej. Nasi musieli wygrać dwa pozostałe mecze i liczyć na potknięcia przeciwników.

TKM Włocławek - MKK Pyra Poznań 82:88 (20:21, 19:19, 20:17, 23:31)
Drozdowski 24, Piątek 15, Woroniecki 12, Afeltowicz 12, Wiliński 8, Zygmunciak 8, Pytel 3

Drugi mecz przeciwko drużynie Niedźwiadkom z Przemyśla i pierwsze, ale jak ważne zwycięstwo pozwala nam myśleć o bezpośredniej walce o medale. Nasza drużyna stoczyła bardzo emocjonujący bój i po dwóch dogrywkach odniosła zwycięstwo. Wynik 113:111 nie często widnieje na tablicy wyników meczów naszej ekstraligi, a co dopiero w kategorii U-16.

TKM Włocławek - Niedźwiadki Przemyśl 113:111 (16:27, 20:21, 20:29, 36:15, d: 21:19)
Woroniecki 27, Afeltowicz 23, Zygmunciak 22,Drozdowski 18,Piątek 14,Wiliński 5,Nikleniewicz 4

W decydującym o awansie do dalszej fazy meczu TKM przegrywał już 10 punktami i każdy zastanawiał się czy trema nie zjadła naszych, bądź co bądź jeszcze mistrzów. Na szczęście nasi zawodnicy rozkręcali się z minuty na minutę, zaczęły wpadać rzuty z gry za 2 i 3 punkty. Po przeciwnikach było widać zmęczenie i nie byli już w stanie przeprowadzać takich ataków jak w I kwarcie. Błędy w obronie zawodników z Zabrza i skuteczność naszych chłopaków prowadziły TKM do zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 25 punktami i mogli świętować awans do półfinału rozgrywek.

MKS Zabrze - TKM Włocławek 64:89 (19:9, 15:27, 11:26, 19:27)

Zygmunciak 20, Drozdowski 18, Woroniecki 14, Afeltowicz 8, Piątek 7, Wiliński 7, Markowski 4, Chosa 4, Balcerkowski 3, Nikleniewicz 2, Pytel 2

Po pechowej porażce w meczu półfinałowym przeciwko Treflowi Sopot w spotkaniu o brąz TKM po bardzo ciężkim meczu pokonał UKS Jagiellonkę Warszawa. Nasi przegrywali mecz przez trzy kwarty i było wiadomo, że jeżeli nie poprawią gry w obronie i nie poprawią skuteczności to o medal może być bardzo trudno. Na szczęście w ostatnich 10 minutach meczu zaczęli celniej trafiać do kosza i odrabiać straty, by na 5 minut przed zakończeniem meczu objąć prowadzenie i nie oddać go do końca. Po bardzo dobrej grze włocławianie wygrali 68:61 zdobywając III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów U-16.

TKM Włocławek - UKS Jagiellonka Warszawa 68:61 (15:20, 13:15, 10:9, 30:17)
Zygmunciak 22, Drozdowski 14, Woroniecki 12, Afeltowicz 7, Piątek 6, Wiliński 4, Pytel 3