Ostatni mecz i 25. zwycięstwo włocławskich Rottweilerów

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego koszykarze Anwilu Włocławek pokonali w Hali Mistrzów Trefl Sopot 102:89. Najlepszy na parkiecie był James Washington, który rzucił 24 punkty, zebrał z tablic cztery piłki i miał siedem asyst.

Mecz celną trójką otworzył Piotr Śmigielski. Tony Mccray i Kamil Łączyński rzucali spod kosza, a goście wciąż bombardowali z dystansu. Najpierw Mielczarek, potem Śmigielski i po chili znowu Mielczarek. Po pięciu punktach "Łączki", Filip Dylewicz rzucił kolejną trójkę i w połowie kwarty było już 15:9 dla gości. Włocławianie po szybkich akcjach doprowadzili do remisu, jednak gracze trefla wciąż ciskali z daleka. Karolak trafił trójkę, a Dylewicz poprawił rzutem spod kosza. Na szczęście w końcówce kwarty Dmitrew i James Washington trafili zza łuku i po pierwszej ćwiartce było 26:28 dla Trefla Sopot.

Drugą odsłonę meczu celnym rzutem spod kosza rozpoczął Filip Dylewicz, jednak po chwili Fiodor Dmitrew, kapitan Anwilu, trójką ze skrzydła dał sygnał do ataku. Po celnym rzucie Jaramaza za trzy punkty Anwil wyszedł na prowadzenie (34:32), którego nie oddał już do końca spotkania. Na dobre rozkręcił się w tej kwarcie James Washington, który miał nawet czteropunktową akcję (trójka z faulem). W końcówce kwarty włocławianie nieco odpuścili i zwolnili tempo. Goście natomiast walczyli niwelując straty, lecz mecz był już pod kontrolą graczy Igora Milicicia (51:49).

Po przerwie Anwil powoli zaczynał budować przewagę. Mccray trafił z dystansu, a po chwili Paweł Leończyk dołożył dwa punkty spod kosza. Po trójce Mielczarka było 59:54, jednak faule na punkty zamienili Haws i Jaramaz. Celnie za trzy punkty trafiali Marković i Dylewicz i przewaga Anwilu stopniała do czterech oczek. Skuteczne wejście Hawsa po asyście Washingtona oraz dwójka Dmitrewa pozwoliły naszym trzymać rywala na dystans. Goście wciąż jednak rzucali z dystansu i po trójkach Mielczarka i Karolaka było 72:68.  Kwartę celnymi wolnymi zakończył Kacper Młynarski (74:68).

Ostatnia kwarta to już popis graczy ze stolicy Kujaw. Włocławianie wciąż grali szybko w ataku, a rywale nie potrafili znaleźć recepty na świetnie dysponowaną drużynę Milicicia. Po trójce Nemanji Jaramaza nasi mieli już dziesięciopunktową przewagę (83:73) i nie mieli zamiaru odpuszczać, pomimo zerowej stawki tego spotkania. Z graczy Trefla wyraźnie uszło powietrze i tylko przyglądali się koncertowej grze Anwilu. Dwie minuty przed końcem Rottweilery miały już nawet 18 punktów przewagi (98:80), jednak pewni zwycięstwa specjalnie nie forsowali już tempa i spokojnie dowieźli wysokie zwycięstwo do końcowej syreny (102:89).

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89 (26:28, 25:21, 25:21, 26:19)
Washington 24, Dmitriew 11, Leończyk 11, Jaramaz 10, Haws 9, Łączyński 9, Bartosz 8, McCray 7, Młynarski 5, Chyliński 3, Sobin 3, Komenda 2
Trefl: Marković 19, Dylewicz 18, Ireland 15, Mielczarek 15, Śmigielski 11, Karolak 8, M. Kolenda 3