Bernardelli najszybsza w 27. Biegu Konstytucji 3 Maja

Iwona Bernardelii wygrała 27. edycję Biegu Konstytucji 3 Maja, który odbył się w Warszawie. Reprezentantka Vectry Włocławek pokonała pięciokilometrową trasę jako pierwsza kobieta i dziewiąty zawodnik kategorii open.

Ponad 4200 zawodników wczoraj wzięło udział w Biegu Konstytucji 3 Maja. Trasa przebiegała od alei Tomasza Hopfera przez Park Agrykola, Aleje Ujazdowskie, obok Sejmu, aż do mety zlokalizowanej na skrzyżowaniu ulic Rozbrat i Szarej na Solcu.

Po szybkim biegu Iwona zdecydowanie zwyciężyła w rywalizacji kobiet oraz zajęła dziewiątą lokatę w kategorii open. Na mecie osiągnęła czas 16 minut i 24 sekund.

Ten start był przerywnikiem w przygotowaniach do 49. Wojskowych Mistrzostw Świata w maratonie w Ottawie. Korzystając z okazji, za zgodą przełożonych, postanowiłam uczcić 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji - mówi Iwona Bernardelli - Zwycięstwo bardzo cieszy, tak jak i czas, który uzyskałam na mecie. Na trasie biegu jest słynny podbieg na Agrykoli, który potrafi dać w kość, ale po obozie w górach nie okazał się taki ciężki. Teraz forma powinna iść w górę. Wróciłam już na obóz do Szklarskiej Poręby, gdzie trenuję od połowy kwietnia.

To kolejny świetny start biegaczki włocławskiej Vectry w ostatnich dniach. W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku Bernardelli wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski na 10000 metrów (czytaj więcej).