Wysokie miejsca fighterek AMSW na Mistrzostwach Europy

Wysokie miejsca wywalczyły zawodniczki Akademii Mieszanych Sztuk Walki podczas kickbokserskich Mistrzostw Europy w stolicy Macedonii. Oliwia Sikorska i Marta Chomicz zajęły piąte lokaty, natomiast Amelia Cymerman była dziewiąta.

W europejskim czempionacie wzięło udział 1563 zawodniczek i zawodników reprezentujących 37 krajów starego kontynentu. Wśród nich 150 - osobowa polska kadra narodowa z trzema reprezentantkami wilkowickiej Akademii Mieszanych Sztuk Walki w składzie, które pod okiem swojego trenera solidnie przygotowały się do turnieju (czytaj więcej).

Fighterki AMSW po dobrych i pełnych emocji walkach zajęły wysokie miejsca w swoich kategoriach. Oliwia Sikorska (kicklight -55kg) w 1/8 przegrała na punkty z Węgierką Schmidt Zsofia i zajęła ostatecznie piąte miejsce. Również piąte miejsce wywalczyła Marta Chomicz (kicklight -60kg), która w 1/8 przegrała z Fulop Eszter przez dyskwalifikację (zbyt mocna walka). Amelia Cymerman (kicklight -50kg) ukończyła rywalizację na dziewiątej pozycji przegrywając w 1/16 na punkty z Greczynką Tsivitzi Sofia.

Jestem bardzo zadowolony z miejsc, które zajęły moje zawodniczki w tak wielkiej i prestiżowej imprezie, jaką są Mistrzostwa Europy - mówi Daniel Tobjasz, trener AMSW Wilkowice -  Jest oczywiście mały niedosyt, ale właśnie na tym polega piękno sportu. Teraz szybko wracamy na sale i rozpoczynamy przygotowania do listopadowego Pucharu Europy w Nowym Sączu.

Podczas Mistrzostw Europy w Skopje reprezentanci Polski wywalczyli łącznie 66 medali - dziewięć złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych. Kadra kadetów kicklight, do której należą dziewczyny z Wilkowic, zdobyła dziesięć krążków.