"Rottweilery" w półfinale. Poważna kontuzja Szewczyka

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali Asseco Gdynia 87:73 w ćwierćfinale Pucharu Polski i awansowali do dalszej fazy turnieju. Poważnej kontuzji łokcia doznał Szymon Szewczyk, który został wywieziony na noszach w trzeciej kwarcie.

Drużyna Asseco lepiej rozpoczęła te spotkanie, twarda obrona i dwie trójki Żołnierewicza pozwoliły jej szybko złapać odpowiedni rytm. Anwil cały czas spokojnie ustawiał grę i powoli zaczynał łapać swoje tempo. Wynik przez większą część kwarty oscylował wokół remisu, dopiero pod koniec włocławianie odskoczyli na cztery punkty po trójce Delasa. Dzięki wolnym Łączyńskiego w ostatniej minucie dołożyli kolejne dwa oczka do przewagi. Trzy sekundy przed końcem rzucał jeszcze Kamiński, jednak spudłował i pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 23:17. Drugą ćwiartkę Anwil zaczął mocnym uderzeniem. Po półtorej minuty nasi mieli już dwanaście punktów przewagi (29:17). W obronie szalał Leończyk, natomiast w ataku spod kosza punktował Sobin. Dopiero po trzech minutach Garbacz celną trójką zdobył pierwsze punkty dla Asseco. Sobin rozkręcał się coraz bardziej i raz po raz dziurawił kosz rywali rzucając w tej kwarcie 12 punktów. Gracze Milicicia dyktowali warunki gry utrzymując wysoką przewagę. W końcówce lekko przysnęli, mimo to spokojnie kontrolowali sytuację na parkiecie i na przerwę zeszli z jedenastopunktowym prowadzeniem (44:33).

Po przerwie włocławianie nie mieli zamiaru zwalniać tempa i w pełni zdominowali przeciwnika. Dwa niesamowite wsady Ivana Almeidy dobiły zrezygnowanych rywali i było 53 do 35 po dwóch minutach trzeciej kwarty. Żołnierewicz rzucił dwie trójki zmniejszając nieco dystans. Almeida szalał w ataku, a po rzucie z dystansu Łączyńskiego Anwil miał już 20 punktów przewagi. Gdynianie nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i po trzech skutecznych akcjach odrobili siedem punktów wykorzystując chwilowe rozbicie włocławian. Leończyk przerwał niemoc w ataku celnie rzucając spod kosza. Dwie minuty przed końcem kwarty Szewczyk rzucił się za piłką i padł jak długi wykręcając staw łokciowy. Krzyczał z bólu i bardzo długo nie podnosił się z parkietu. Pierwsze diagnozy mówiły o przemieszczeniu w stawie łokciowym i skomplikowanym złamaniu. Szymon został wywieziony z hali na noszach po długich minutach w asyście braw zmartwionej widowni. Po wznowieniu gry koszykarze lekko oszołomieni okropną kontuzją kolegi dograli dwie minuty trzeciej kwarty (65:52). Początek ostatniej odsłony meczu to szybkie ataki Asseco, które po skutecznych akcjach Żołnierewicza zmniejszyło stratę do ośmiu punktów. Gdynianie wciąż próbowali dogonić naszych, jednak to Rottweilery rządziły na całym parkiecie. Po trzeciej celnej trójce Delasa Anwil z powrotem prowadził 12 punktami i do końca meczu wynik oscylował wokół tej liczby. Wynik ustalił rzutem za dwa Rafał Komenda i mecz zakończył się zwycięstwem Anwilu 87:73.

W półfinale Pucharu Polski rozgrywanego w warszawskiej Arenie Ursynów Anwil Włocławek zagra w sobotę (godzina 17.30) ze zwycięzcą jutrzejszego spotkania pomiędzy Stelmetem Zielona Góra i Legią Warszawa. W drugiej parze spotkają się PGE Turów Zgorzelec i lepszy z pary Polski Cukier - TBV Start Lublin.

Anwil Włocławek - Asseco Gdynia 87:73 (23:17, 21:16, 21:19, 22:21)