Totalna Porażka Anwilu 65:95

W 9 kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe mecz z AZS Koszalin.

Najgorszy występ Anwilu w tym sezonie - tak w skrócie można nazwać wyjazdowe spotkanie Anwilu Włocławek z AZSem Koszalin

AZS Koszalin wyszedł na ten mecz niezwykle skoncentrowany i od samego początku meczu było widać determinację, skuteczną grę w ataku i obronę. Koszykarze Anwilu to spotkanie zagrali gorzej niż źle, popełniali dużo strat, do tego można dołożyć bardzo niską skuteczność rzutów z dystansu (1/20)

Po 20minutach gry włocławianie przegrywali 25:52 i chyba wszyscy fani Anwilu wierzyli że po przerwie Anwil rzuci się do odrabiania strat. Niestety gracze z Koszalina po przerwie jeszcze bardziej "rzucili" się na gości i powiększyli swoją przewagę, która wynosiła 30 punktów. W tym sezonie Anwil Włocławek w żadnym spotkaniu nie przegrywał chyba aż tak dużą różnicą punktów. Ostatecznie Anwil przegrał z AZSem Koszalin różnicą 30 punktów, a po 40min gry na tablicy wyników można było zobaczyć wynik 65:95 dla AZS Koszalin.

Najlepiej w drużynie Anwilu zagrał Patrick Okafor, który po meczu z Bc Khimki zyskał większe zaufanie trenera Alesa Pipana, zdobył 13 punktów (5/8 z gry, 5 zbiórek)

Natomiast w drużynie AZS Koszalin na uwagę zasługuje powracający do formy George Reese, który zdobył 23 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek. Bardzo dobrze zagrał Grzegorz Arabas (5/6 rzuty za 3pkt)