TKM walczy o drugą ligę. Dzisiaj awansował do finałów

Zawodnicy włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej wykonali w weekend następny krok w stronę awansu do II ligi. W półfinałach rozgrywanych w Raciborzu drużyna trenera Kożana zajęła drugie miejsce i zameldowała się w ostatniej rundzie.

W weekend na terenie całego kraju rozgrywane były półfinały rozgrywek o mistrzostwo koszykarskiej III ligi. Do grupy pierwszej, która walczyła w Raciborzu, awansował TKM Włocławek, najlepsza drużyna sezonu zasadniczego w kujawsko-pomorskiej dywizji. Prowadzona przez trenerów Grzegorza Kożana i Arkadiusza Czyżnielewskiego ekipa w sezonie przegrała zaledwie raz i do dalszych gier awansowała z pierwszego miejsca w tabeli.

Pierwszy mecz z KU AZS Uniwersytetem Warszawskim był bardzo zacięty od pierwszych do ostatnich minut i żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis i zwycięzcę miała wyłonić dogrywka. W niej 16:8 lepsi byli nasi i to oni wygrali całe spotkanie 91:83. Drugie starcie z Pyrą Poznań to był kolejny ciężki mecz dla drużyny ze stolicy Kujaw. Poznaniacy od początku rzucili się do ataków i już po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą dziewięciu punktów. TKM walczył dzielnie, jednak świetnie dysponywana Pyra nie pozwoliła im na zbyt wiele i nasi przegrali 63:73. Ostatni mecz z Ofensywą Racibórz był spotkaniem dającym awans do finałów rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Po niemrawej pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili różnicą siedmiu punktów, w drugiej odsłonie meczu TKM wziął się do roboty. Włocławianie narzucili swoje warunki gry i jeszcze w trzeciej kwarcie wyszli na prowadzenie. Potem było już tylko lepiej, nasi kontrolowali wydarzenia na parkiecie spokojnie dowożąc zwycięstwo dające awans do dalszej fazy.

TKM: Marcel Afeltowicz, Mateusz Bednarek, Damian Ciesielski, Filip Drozdowski, Dorian Frontczak, Mateusz Hołda, Rafał Komenda, Mateusz Krawiec, Miłosz Markowski, Bartosz Matusiak, Adam Piątek, Adrian Protasiuk, Stanisław Pytel, Łukasz Szląskiewicz, Mariusz Zych

Do turniejów finałowych, które zaplanowane zostały na pierwszy weekend maja, awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy: Pyra Poznań, TKM Włocławek, Start Dobrodzień, Trójka Żyrardów, Chromik Żary, GLKS Nadarzyn, Hensworth Przemyśl, KK UR Kraków, Unia Tarnów, Rosa-Sport Radom, Ogniwo Szczecin oraz Bat Sierakowice.

Wyniki półfinałów, grupa I:
TKM Włocławek - KU AZS Uniwersytet Warszawski 91:83 (27:24, 13:18, 18:22, 17:11, 16:8)

Ciesielski 27, Komenda 20, Krawiec 14, Szląskiewicz 10, Frontczak 9, Afeltowicz 6, Piątek 5
MKK Pyra Poznań - Ofensywa Racibórz 75:76

TKM Włocławek - MKK Pyra Poznań 63:73 (12:21, 15:16, 18:12, 18:24)
Krawiec 15, Ciesielski 13, Komenda 12, Szląskiewicz 8, Afeltowicz 6, Frontczak 6, Piątek 3
KU AZS Uniwersytet Warszawski - Ofensywa Racibórz 84:42

Ofensywa Racibórz - TKM Włocławek 76:89 (24:21, 22:18, 12:24, 18:26)

Ciesielski 27, Afeltowicz 17, Komenda 17, Krawiec 14, Frontczak 12, Szląskiewicz 2
MKK Pyra Poznań - KU AZS Uniwersytet Warszawski 56:53