Trener kadry narodowej poprowadził seminarium Muai Thai

fot. AMSW

Dzisiaj w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywało się seminarium z Maciejem Skupińskim, trenerem polskiej kadry Muay Thai. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Akademię Mieszanych Sztuk Walki w ramach akcji "Łączy nas sport, nie narkotyki".


Kampania "Łączy Nas Sport Nie Narkotyki" to ogólnopolski projekt Fundacji Sport Active i Runda Zero Promotion. Organizatorzy chcą dzięki aktywności fizycznej rozbudzić w młodych ludziach pasję, potrzebę przełamywania własnych słabości, chęć nauki i zdobywania wiedzy oraz wiarę we własne możliwości. W naszym mieście ambasadorem tej szlachetnej inicjatywy jest Daniel Tobjasz, prezes i trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Darmowe treningi, które są jej integralną częścią, odbywają się od początku września (czytaj więcej).

Jednym z elementów akcji "ŁNSNN" było dzisiejsze seminarium odbywające się w hali włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pojawił się na nim Maciej Skupiński, trener kadry narodowej i wielki propagator Muai Thai oraz świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Świata z Włoch – zdobywca srebra Grzegorz Błotnicki oraz Julek Jeneralski, który zdobył brąz. Na spotkaniu stawili się fighterzy reprezentujący kluby: Akademia Mieszanych Sztuk Walki, AKT Centrum Włocławek, Furyon Włocławek, A&W Team Obrowo, Wielkopolski Klub Sztuk Walki oraz dzieci i młodzież z naszego miasta, dopiero rozpoczynające swoją przygodę z treningami. Najmłodszy uczestnik zajęć miał siedem, a najstarszy aż sześćdziesiąt lat.

Jestem bardzo wdzięczny, że zostałem zaproszony do poprowadzenia dzisiejszego seminarium we Włocławku – powiedział trener Maciej Skupiński - Chcemy pomagać młodym ludziom, chcemy im pokazać lepsze rozrywki niż narkotyki. We własnej rodzinie miałem właśnie taki przypadek. Mój brat wplątał się w złe towarzystwo związane ze środowiskiem dealerów i osób stosujących używki - skończyło się to jego tragiczną śmiercią. Dlatego też popieram akcje zainicjowaną we Włocławku przez Daniela i całym sobą utożsamiam się z nią.

Spotkanie było podzielone na kilka części. Poza doskonaleniem technik obronnych i kontrataków młodzież miała okazję obejrzeć krótkie filmy dotyczące narkotyków i ich bardzo negatywnego wpływu na ludzkie życie. Trener Skupiński pokazał również poruszający dokument o swoim zamordowanym bracie. W ostatniej części seminarium młodzi adepci sztuk walki toczyli walki zadaniowe z zastosowaniem wcześniej poznanych technik.

Cieszy mnie, że tak wiele osób przybyło na dzisiejsze seminarium, szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż tylu ludzi – mówi Daniel Tobjasz z AMSW – To dobitnie świadczy o tym, że młodzi mieszkańcy naszego miasta potrzebują wsparcia i właśnie takiej formy aktywności. Mam nadzieję, że teraz na naszych treningach będzie jeszcze więcej uczestników. Zachęcam ich bardzo gorąco do aktywnego spędzenia czasu z dala od używek.

Frekwencja dopisała, a kilkugodzinne spotkanie było niezwykle udane. Jako medialny ambasador tej kampanii mamy nadzieję, że młodzież weźmie sobie do serca nauki i mądrości przekazywane im przez starszych i doświadczonych kolegów.

[email protected]
5 komentarzy

gość-40573

Wielkie brawa serio. Szacun

1 1
ID:79072

gość-55170

Super! Wreszcie we Wloclawku cos sie dzieje

1 1
ID:79073

gość-24658

To chyba pierwsze takie seminarium we Włocławku? Fajna inicjatywa

1 1
ID:79074

gość-53169

Fajnie coś nowego

1 1
ID:79076

gość-57957

Dobrze ze ten trener zaczął prowadzić wlaclawska młodzież... Wspomnienie moje słowa... Będą sukcesy

1 1
ID:79084


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA