Grudziński najszybszy w V etapie Grand Prix Włocławka

W niedzielę na Stadionie Przylesie zorganizowany został kolejny etap biegowego Grand Prix Włocławka - Vladislavia Cross 2019. Na trasie piątej odsłony najszybszy był Maciej Grudziński, a wśród kobiet zwyciężyła Justyna Idczak-Wrzesińska.

Tegoroczna edycja cyklu organizowanego przez Włocławski Klub Biegacza "Maratończyk" składa się z siedmiu etapów rozgrywanych na pięciokilometrowej pętli na terenie przyległym do Stadionu Przylesie. Pierwszy etap wygrał Damian Piernikowski, w drugim najszybszy był Maciej Grudziński, w trzecim triumfował Mariusz Borychowski, a w czwartym kolejny raz wygrał Grudziński. Oprócz biegu głównego w Grand Prix Włocławka rywalizacja toczy się także w Nordic Walking oraz biegach dziecięcych rozgrywanych na krótkich dystansach.

Na starcie piątego etapu stanęły 124 osoby: pięćdziesięciu uczestników biegu głównego, 47 młodych zawodników oraz 27 uczestników rywalizacji nordic walking. W biegu głównym wygrał Maciej Grudziński, który przeciął linię mety z czasem 17.27. Drugie miejsce zajął Robert Morawski (18.23), a trzeci był Dariusz Kunecki (18.48). Wśród kobiet kolejny raz najszybsza była Justyna Idczak-Wrzesińska (23.03), druga bieg ukończyła Anna Nowacka (24.23), a trzecia Joanna Maziarz (24.46). W klasyfikacji generalnej prowadzi Dariusz Kunecki przed Mariuszem Trzcińskim i Robertem Pasternakiem. U pań pierwsza jest Justyna Idczak-Wrzesińska, druga Anna Wiśniewska, a trzecia Katarzyna Wesołowska.

W rywalizacji nordic walking zwyciężył Łukasz Jędrzejewski (Legion Płock), drugą lokatę zajęła Marianna Jóźwiak (Serce Nordica), a trzecią Ryszard Dombrzalski (WTW Włocławek). W biegach dziecięcych triumfowali: Tymoteusz Lipiński (do lat 5), Marek Woźniak (6-7 lat), Mateusz Krusinowski (8-10 lat), Kacper Pawłowski (11-13 lat) oraz Michał Pietrzak (14-15 lat).

Pełne wyniki 5. etapu Grand Prix Włocławka (kliknij)