16. Rajd Włocławski, czyli IV Runda Mistrzostw Okręgu

W najbliższą niedzielę Włocławek stanie się rajdową stolicą regionu. Wszystko za sprawą szesnastej edycji Rajdu Włocławskiego, zaliczanego do czwartej rundy Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem.


To już szesnasta odsłona rajdowych zmagań organizowana w naszym mieście przez Automobilklub Włocławski. W ubiegłym roku do rywalizacji przystąpiło dwudziestu pięciu kierowców, a najlepsi byli reprezentanci naszego automobilklubu Arkadiusz Tyc z pilotem Adrianem Bieńkowskim. Drugie miejsce zajął Tomasz Laskowski z Dariuszem Piotrowskim, a podium uzupełnili Tomasz Andrzejewski i Jakub Jarmużek (czytaj więcej).

Bazą tegorocznych zmagań będzie Pałac Bursztynowy - będzie tam można zobaczyć przygotowania uczestników do startu oraz pooglądać w pełni przygotowane rajdowe auta. Podobnie jak w ubiegłym roku rozegrane zostaną trzy próby sportowe. Start do pierwszego odcinka znajdującego się na byłym terenie jednostki wojskowej zaplanowano na godzinę dziesiątą. Po pokonaniu pierwszych kilometrów uczestnicy udadzą się na kolejną próbę na ul. Zalesie/Kawka niedaleko zakładu WIKA. Ostatni odcinek zostanie zlokalizowany na ul. Inowrocławskiej na drodze dojazdowej do przedsiębiorstwa Euro-Transchem. Zawodnicy będą mieli do pokonania trzy takie pętle i zakończą zmagania przy Pałacu Bursztynowym. Na mecie pierwsi uczestnicy pojawią się o godzinie 15.00.

Już po raz szesnasty organizujemy rajd samochodowy we Włocławku. W tym roku formuła jest bardzo podobna do poprzedniej edycji. Przygotowaliśmy trzy odcinki, dwa z nich kierowcy będą pokonywali trzykrotnie, a jeden czterokrotnie, co da nam łącznie dziesięć prób sportowych. W tym roku zapowiada się dużo zawodników w najmocniejszej klasie aut z pojemnością powyżej 2000 ccm oraz napędem 4x4. Ale będą też na pewno auta słabsze, które też dają dużo frajdy z jazdy – mówi Michał Sutorowski z Automobilklubu Włocławskiego – Przypominam, że impreza ma charakter amatorski, więc wystartować w niej może każdy zdolny kierowca, do czego serdecznie zachęcam wszystkich miłośników rajdów. Mam nadzieję że widzimy się w niedzielę o godzinie 10.00 na starcie pierwszego odcinka przy Pałacu Bursztynowym.

Impreza skierowana jest do kierowców amatorów, w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji i chęć sprawdzenia się z innymi uczestnikami pokonując przygotowane próby sportowe na czas. Do wzięcia udziału w tego typu zawodach wystarczy auto z aktualnymi badaniami technicznym, oraz opłaconą polisą OC, a zawodnik musi posiadać prawo jazdy kategorii B, obowiązkiem są również kaski dla kierowcy i pilota.

Regulamin oraz karta zgłoszenie dostępna jest na stronie Automobilklubu Włocławskiego (kliknij).
Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na facebooku.


[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA