Medale naszych wioślarzy na mistrzostwach województwa

Cztery medale zdobyli reprezentanci WTW Włocławek podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich. Złoto zgarnęła Oliwia Muraska, srebra zdobyli Łukasz Żmudziński i Maciej Sieraczkiewicz, a brąz Joanna Reclaf.

Zdecydowane zwycięstwo w kategorii juniorek odniosła Oliwia Muraska, której do pobicia rekordu klubu należącego do Magdaleny Madziewicz z 2004 roku zabrakło 0,2 sekundy. Moment kryzysu na 600 metrów przed metą zaważył, że ten rekord nie padł. Jednak końcowy rezultat 7:08,7 jest także świetnym osiągnięciem. Bardzo dobrze zaprezentowała się wśród juniorek druga z włocławianek, Joanna Reclaf, która zdobyła medal brązowy.

Łukasz Żmudziński w rywalizacji juniorów, zaprezentował bardzo wysoką formę i stanął na podium zdobywając srebrny medal. Aby zdobyć to drugie miejsce musiał stoczyć pasjonującą walkę z Szymonem Wionczkiem z RTW Bydgostia, którego pokonał o 0,2 sek. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii, Adam Sieraczkiewicz zajął szesnastą pozycję.

W juniorach młodszych klasę pokazał Maciej Sieraczkiewicz. Wyścig finałowy rozpoczął bardzo mocno, szybko wysuwając się na prowadzenie. Wkrótce zaczął nieznacznie słabnąć i tracić dystans do pierwszej trójki i wydawało się, że miejsce medalowe jest już poza zasięgiem. Maciek walczył jednak do końca i na metę wpłynął na drugim miejscu zostając wicemistrzem województwa. Dobrze zaprezentowali się w tej grupie wiekowej pozostali zawodnicy WTW: Piotr Śliwiński był piąty a Patryk Sadokierski siódmy.

W konkurencji juniorek młodszych WTW Włocławek wystawiło trzy zawodniczki: Wiktoria Zając była szósta, 14 miejsce zajęła Weronika Klasińska, a Julia Gęsicka 16. Wśród juniorów wagi lekkiej nasi  plasowali się w pierwszej dziesiątce zawodów, co należy uznać za spory sukces, ponieważ startowali oni w wyższej grupie wiekowej. Wiktoria Orlińska była siódma, a Wiktoria Małkowska ósma. Filip Niewiadomski finiszował na dziesiątej pozycji. W najmłodszej grupie wiekowej zadebiutowało dwóch młodzików WTW Włocławek: Paweł Grześ w tej konkurencji zajął 27. a Wojciech Śliwiński 35. miejsce.

Prawie wszyscy zawodnicy zrealizowali przedstartowe założenia w stu procentach. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie zaprezentowało się bardzo dobrze, zdobywając w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce za RTW Bydgostia i AZS Toruń.