Kolejna porażka Włocłavii

Trzeciej porażki z rzędu w III lidze doznali piłkarze Włocłavii Włocławek. Tym razem podopieczni trenera Henryka Kafarskiego ulegli w Inowrocławiu tamtejszej Goplanii 3:5 (0:2).

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków miejscowych i po jednym z nich w polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Łukasz Drwięga, a Kornel Semenowicz wykorzystał rzut karny. W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale sytuacje strzeleckie stwarzali tylko zawodnicy Goplani. W 40minucie, po ładnej akcji prawą strona Marcina Skonieczki, akcje próbował ratować Mateusz Zaremski jednak piłka odbiła się tak niefortunnie że wpadła do bramki.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od seryjnych ataków gospodarzy, którzy w ciągu 14 minut zdobyli trzy kolejne bramki. Najpierw przez środek obrony przedarł się Semenowicz i po raz kolejny pokonał Ireneusza Szylberta.W 59 minucie spotkania bramkarz Włocłavii ponownie skapitulował po strzale z rzutu wolnego Macieja Hańczewskiego. Ostatnie trafienie dla gospodarzy zaliczył po ładnej akcji Robert Szutkowski dziesięć minut później. Ataki Goplanistów nie słabły, jednak Szylbert dobrze spisywał sie w polu karnym. W ostatnim kwadransie gry Inowrocławianie mieli już ustalony wynik i wyraźnie odpuścili. Dodatkowo trener zmienił kluczowych zawodników a rezerwowi już sobie tak nie radzili,dzięki czemu nasi zawodnicy oddali pierwszy strzał, który zamienił się na bramkę po indywidualnej akcji Sebastiana Niteckiego. W końcówce po dokładnym podaniu Radosława Wucińskiego rozmiary porażki zmniejszył Bartosz Śmigiel. Kiedy wydawało się że sędzia zakończy spotkanie na strzał zdecydował się Tomasz Bartczak który ustalił wynik spotkania.

Goplania Inowrocław - Włocłavia Włocławek 5-3 (2-0)