Przegrane derby Włocłavii

W 11. kolejce III ligi Włocłavia Włocławek zmuszona była przełknąć gorycz porażki, przegrywając z Lechem Rypin 1:2.

Pierwsze minuty spotkania bez wątpienia należały do włocławian, którzy wypracowali trzy bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki, niestety żadnej z nich nie zamienili na bramkę. Kolejne minuty pierwszej połowy były dość wyrównane, aż do 44 minuty, w której po akcji lewą stroną boiska Włocłavia Włocławek za sprawą celnego strzału Dawida Kwiatkowskiego zdobyła gola i objęła prowadzenie. Taki wynik meczu utrzymał się do końca pierwszej połowy spotkania.

Druga połowa zaczęła się dość pechowo, gdyż zaledwie po siedmiu minutach gry Lech Rypin dzięki bramce Piotra Buchalskiego zremisował. Po tym golu zawodnicy Lecha Rypin dostali "skrzydeł" i zaczęli częściej atakować włocławską bramkę. W 82 minucie po rzucie rożnym Lecha Rypin, obrońcy i bramkarz Włocłavii minęli się z lecącą piłką, która wpadła pod nogi Paweł Kukowskiego, a ten celnym strzałem w światło bramki dał prowadzenie rypinianom 2:1. W końcowych minutach włocławianie chcieli doprowadzić do remisu, niestety goście szczelnie bronili dostępu do swojej bramki i wywieźli z Włocławka trzy punkty.

Kolejne spotkanie Włocłavia Włocławek rozegra z drużyną Dąb Derby Czarnylas 19 października o godzinie 15:00.

16. Dąb Derby Czarnylas 3

Więcej zdjęć z meczu Włocłavii Włocławek z Lechem Rypin można zobaczyć w „Galerii Zdjęć” lub bezpośrednio klikając tutaj