Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Igora

Anwil Włocławek po bardzo dobrej grze, pewnie pokonał na własnym parkiecie PBG Basket Poznań 93:74.

Przed rozpoczęciem spotkania, kibice w Hali Mistrzów przywitali Igora Griszczuka głośnym: "Igor witamy w domu, witamy w domu ..."

Pierwsze dwie minuty spotkania należały do zawodników z Poznania, którzy za sprawą Adam Wójcika wyszli na prowadzenie. W drużynie Anwilu natomiast początek spotkania należał do Paula Millera, który zdobył szybko 4 punkty. Przy stanie 7:4 dla poznanian celny rzut oddał Jones i goście wygrywali 10:4. W rewanżu taką samą akcją popisał się Łukasz Koszarek. Przy stanie 10:13 po akcji 2+1 Millera w Hali Mistrzów było słychać brawa i radość kibiców, której dawno nie było widać na ich twarzach. Włocławianie bardzo dobrze spisywali się w obronie wymuszając na gościach trzy faule ofensywne. Końcowe minuty pierwszej kwarty to przemyślana gra Anwilu, która zaowocowała 12 punktami przy zerowej zdobyczy poznanian. Po 10 minutach gry włocławianie prowadzili 26:21.

Druga kwarta pokazała prawdziwą twarz "Rottweilerów" - włocławianie prawie gryźli parkiet. Bardzo szybko odskoczyli na 11 punktową przewagę. Widać było, że gracze Anwilu dobrze się rozumieją i czytają grę. Trener Igor Griszczuk, cały czas pokazywał swoim zawodnikom co mają grać, a oni wykonywali jego polecenia co w rezultacie dawało coraz wyższe prowadzenie. Swoje przysłowiowe "pięć minut" miał Gerrod Henderson, który dobył z rzędu 6pkt. W drużynie gości głównie punktował ostatni nabytek poznańskiej drużyny A.Wójcik. Nie wliczając D.Baileya gracze z Wielkopolski prowadzili bardzo statyczną grę, jakby wiedzieli z góry, że przegrali spotkanie. Końcowe 30 sekund drugiej kwarty to totalny chaos graczy Anwilu. Włocławianie podali dwie piłki do rywali i pogubili się w obronie. Na szczęście goście nie wykorzystali tego i nie zdobyli punktów. Na przerwę włocławianie schodzili z 13pkt prowadzeniem 42:29.

Trzecia kwarta nie przyniosła żadnych zmian. W dalszym ciągu włocławianie grali swoje i z minuty na minutę powiększali przewagę. Po dwóch celnych akcjach I.Boylana i "trójce" kapitana Anwilu Andrzeja Pluty włocławianie wyszli na 17 punktowe prowadzenie. Gracze z Poznania w dalszym ciągu grali słabo, oddawali niecelne rzuty z nieprzygotowanych pozycji, co w rewanżu skrzętnie wykorzystywał Anwil. W końcówce dwa celne rzuty zza linii 6,25m oddali B.Wołoszyn i M.Brkić. Ostatecznie po 30min gry Anwil zwiększył dystans do rywala na 23pkt (68:45)

Początek czwartej kwarty należał do drużyny z Wielkopolski, która głównie za sprawą Adama Wójcika zdobywała punkty. Po drugiej stronie natomiast brylował Gerrod Henderson. Czwartą kwartę spotkania bardzo dobrze rozegrał P.Miller, który zdobył osiem punktów. Widząc dużą przewagę Anwilu, trener Igor Griszczuk wprowadził do gry Michała Gabinskiego, który zakończył spotkanie celnym rzutem spod kosza i ustalił wynik spotkania na 93:64.

Wypowiedź trenera Igora Griszczuka na pomeczowej konferencji:

Anwil Włocławek pod wodzą Igora Griszczuka wygrał w ładnym stylu z drużyną PBG Basket Poznań. Trzeba przyznać, że zespół wyglądał jakby lepiej się rozumiał na boisku, bardziej świeży i nie przemęczony. Widać było wolę walki wśród zawodników. Miejmy nadzieję, że ta wygrana uskrzydli naszych graczy i kolejne spotkania będą należały do Anwilu Włocławek.

Anwil Włocławek – PBG Basket Poznań 93:64 (26:21, 16:8, 26:16, 25:19)

Anwil Włocławek: Henderson 22, Koszarek 19, Miller 19, Pluta 10, Boylan 7, Brkić 6, Modrić 5, Wołoszyn 3, Gabiński 2

PBG Basket: Wójcik 22, Bigus 17, Jones-Camacho 7, Szawarski 7, Bailey 5, Davis 4, Flieger 2, Smorawiński 0, Metelski 0, Radwan 0

Więcej zdjęć z meczu Anwilu Włocławek z PBG Basket Poznań można zobaczyć w „Galerii Zdjęć” lub bezpośrednio klikając tutaj