Porażka TKMu z Pyrą Poznań

W sobotę przed meczem Anwilu rozegrany został mecz ramach Basket Młodej Ekstraklasy pomiędzy TKM Włocławek a MKK Pyra Poznań. Niestety włocławscy koszykarze przegrali 76:82.

Pierwsza kwarta spotkania to bardzo skuteczna gra za trzy punkty zawodników Pyry Poznań, którzy dzięki temu uzyskali przewagę. Koszykarze TKMu Włocławek pokazali, że potrafią również grać w basket i odrobili straty do gości. Całe spotkanie było dość wyrównane, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większego prowadzenia, które gwarantowałoby wygraną. W połowie IV kwarty na tablicy w Hali Mistrzów widniał remis. Niestety końcowe minuty spotkania dały przewagę gościom, którzy mieli dobrą skuteczność z gry.

Po zaciętym spotkaniu włocławski TKM przegrał z drużyną MKK Pyra Poznań 76:82

Najskuteczniejszym zawodnikiem TKM-u był Damian Janiak, który zdobył dla swojej drużyny 20 punktów. W drużynie gości natomiast dwóch zawodników zanotowało na swoim koncie po 21 punktów, co dało połowę zdobyczy punktowej całej drużyny z Poznania.

Mecz rozgrywany był w ramach Młodej Ekstraklasy, która rozgrywana jest przy okazji spotkań Polskiej Ligi Koszykówki. Pięć zespołów bierze udział w tych rozgrywkach. Celem pomysłu trenerów z Włocławka, Ostrowa Wielkopolskiego, Zgorzelca, Poznania i Wrocławia jest promocja młodzieżowej koszykówki oraz perspektywicznych zawodników.