Dobra passa Igora trwa

W 8. kolejce Polskiej Ligii Koszykówki Anwil Włocławek w wyjazdowym spotkaniu bardzo łatwo pokonał Bank BPS Kwidzyn 99:73 (22:24, 23:19, 24:20, 30:10).

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć większej przewagi, która pozwoliłaby kontrolować spotkanie. Po 20 minutach gry zawodnicy Anwilu Włocławek schodzili na przerwę z dwupunktową przewagą 45:43.

Druga odsłona spotkania zaczęła się bardzo udanie dla kwidzynian za sprawą Tony'ego Weedena, który bardzo szybko zdobył 9 punktów, celnie trafiając trzy "trójki". Po tych rzutach gospodarze objęli szybko pięciopunktowe prowadzenie. Podopieczni trenera Igora Griszczuka nie pozwolili jednak złapać rytmu gry rywalom i wyrównali stan gry. Końcówka trzeciej kwarty należała już tylko do graczy znad Wisły i ostatecznie po 30 minutach Anwil prowadził 69:63.

Czwarta kwarta okazała się pogromem Banku BPS Kwidzyn. Pierwsze 3 minuty to udana gra "Rottweilerów", którzy szybko zdobyli 14 punktów. Gospodarze swoją złą passę przełamali dopiero po dwóch celnych rzutach wolnych Michael Kuebler. Kolejne minuty spotkania to totalna dominacja graczy Anwilu, którzy kontrolowali przebieg gry do końca meczu. Ostatecznie Anwil Włocławek rozgromił Bank BPS Kwidzyn 99:73.

Bardzo dobre spotkanie w Anwilu Włocławek rozegrali G.Henderson i Ł.Koszarek którzy łącznie zdobyli 44 punkty.

Basket Kwidzyn: T.Weeden 20 (6), M.Kuebler 16 (1), V.Tica 12 (1), P.Dąbrowski 10 (2), D.Dixon 7, C.Garner 5 (1), B.Lubeck 2, B.Potulski 1, M.Kowalewski 0, K.Mielnik 0, M.Malczyk 0.

Anwil Włocławek: G.Henderson 24 (5), Ł.Koszarek 20 (2), A.Pluta 13 (1), I.Boylan 11, P.Miller 10, O.Stević 9, M.Brkić 9 (3), B.Wołoszyn 3 (1), D.Janiak 0, S.Modric 0, M.Gabiński 0.