Zgorzelec zdobyty!

W 12. kolejce Polskiej Ligi Koszkówki Anwil Włocławek pokonał po nerwowej końcówce Turów Zgorzelec 75:72.

Początek spotkania bardzo dobrze rozpoczął Anwil głównie za sprawą Łukasza Koszarka. Włocławianie już w pierwszej kwarcie uzyskali 12 punktową przewagę, co było dobrym prognostykiem na dalszą część meczu. Niestety w drugiej kwarcie zgorzelczanie przypomnieli sobie jak się gra w basket i walczyli jak równy z równym kosz za kosz, tym samym nie dając włocławianom powiększyć punktowej przewagi. Po 20 minutach gry Anwil Włocławek prowadził 46:32.

Trzecia kwarta należała do gospodarzy, którzy skrzętnie odrabiali stratę do włocławian i pewnym momencie uzyskali prowadzenie. W tym czasie, Anwilowi gra się nie kleiła, zawodnicy z Włocławka popełniali głupie straty głównie za sprawą chaotycznych podań. W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Igora Griszczuka zdobyli o 7 punktów mniej niż Turów. Czwarta kwarta była dość nietypowa, gdyż obydwa zespoły punkty zdobywały falami. Dla Anwilu ostatnia taka fala punktowa przypadła w ostatniej minucie meczu. Pomimo tego zgorzelczanie przy stanie 72:75 mieli szansę zremisować. W ostatnich 14 sekundach musieli oddać celny rzut zza linii 6,25cm. Mieli ku temu bardzo dobre trzy okazje, gdyż włocławska drużyna kompletnie pogubiła się w obronie. Na szczęście dla Anwilu wszystkie próby były niecelna i ostatecznie włocławianie zakończyli mecz z trzypunktową przewagą.

PGE Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek - 72:75 (12:24, 20:22, 21:14, 19:15)

Turów: Milijković 25, Copeland 20, Daniels 9, Radonjić 7, Turek 3, Bochno 3, Bailey 3, Roszyk 2.

Anwil: Koszarek 18, Pluta 14, Stević 12, Miller 12, Brkić 8, Boylan 4, Brown 4, Wołoszyn 2, Michalski 1.