Włocłavia pokonała Wisłę

W dziewiątym sparingu seniorzy Włocławskiego Klubu Piłkarskiego pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1 (1:0).

Od początku spotkania gospodarze zaczęli grać agresywnie, szybko dochodząc do naszych zawodników. Dobrze grający jednak "piłką" włocławianie spokojnie realizowali przedmeczowe założenia. W 29 minucie, po technicznym lobie Dawida Kwiatkowskiego, piłka znalazła drogę do bramki Wiślaków. Podopieczni Wojciecha Rojewskiego mogli podwyższyć prowadzenie - po dokładnym zagraniu ze środka boiska Markowskiego, ponownie w dogodnej sytuacji znalazł się Kwiatkowski - lecz brakło niestety precyzji.

W pierwszych minutach drugiej odsłony Włocławianie przeprowadzili akcję meczu. Mateusz Tłuchowski dograł z prawej strony piłkę w pole karne. Dobrze ustawiony Kwiatkowski zgrał ją do Radosława Wucińskiego, który uderzył z pierwszej piłki wprost w poprzeczkę. W 65 minucie meczu po akcji Gospodarzy, Marcin Piotrowski próbował wybić piłkę lecz trafił ja tak niefortunnie że trafiła ona do bramki debiutującego w pierwszym zespole Bartłomieja Szablewskiego. Niecałe 10 minut później pechowy strzelec zrehabilitował się i po jego bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Kwiatkowski.

Wisła II Płock – Włocłavia Włocławek 1-2 (0-1)

0-1 29’ Dawid Kwiatkowski
1-1 65’ Marcin Piotrowski /samobójcza/
1-2 74’ Dawid Kwiatkowski

Wisła II Płock: Kwiatkowski – Dutkiewicz, Pracki, Skierkowski, Mierzwiński – Żłobiński, Gryszan, Zieliński, Mitura – Chudziński, Kustra,
na zmiany weszli: Chrabkowski, Wachaczyk, Korzeniewski, Grabowski, Falkowski,

WKP Włocłavia: Wiśniewski (46’ B. Szablewski) – Wojnowski, Budnicki, Serocki, Piotrowski – Tłuchowski (75’ Romanowski), Markowski, Dębicki, Frąckowiak – Wuciński (70’ Śmigiel), Kwiatkowski (85’ Haberski),
Źródło: wloclavia.futbolowo.pl