Polonia Leszno - Włocłavia 4:0

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze Włocłavii Włocławek.

Wyjazdowe spotkanie w Lesznie rozpoczęło się z kilkuminutowym opóźnieniem, a zawodnicy naszego zespołu prosto z autokaru wyszli na boisko. Wyraźnie widać to było na boisku w pierwszej odsłonie, jednak już w pierwszej minucie bliski pokonania Tomczaka był Piotr Markowski, lecz piłka minęła minimalnie bramkę.

W odpowiedzi rywale przeprowadzili akcję lewą stroną boiska i Jakub Pijanek z bliska pokonał po raz pierwszy Bartłomieja Szablewskiego. Dwie minuty później gospodarze za sprawą Szymona Matuszewskiego zdobyli kolejna bramkę, jednak arbiter jej nie uznał ponieważ odgwizdał pozycję spaloną. W kolejnych minutach podopieczni trenera Wojciecha Rojewskiego złapali oddech i zaczęli grać śmielej, stwarzając przewagę w polu jednak nie potrafili przeprowadzić akcji która mogła by zakończyć się bramką. W odwecie to miejscowi w odstępie 10 minut ustalili wynik spotkania. W 30’ na strzał zdecydował się Matuszewski. Golkiper Włocłavii obronił jednak był bezradny przy dobitce drugiego z braci Pujanków. Bramkę do szatni zdobył Matuszewski, który przelobował wysuniętego z bramki Szablewskiego.

W drugiej odsłonie spotkania mecz był wyrównany, a nasi zawodnicy stworzyli kilka sytuacji bramkowych. Nie dane im było jednak w tym spotkaniu umieścić jej w siatce, a najdogodniejsza była w 77’ kiedy po Serii strzałów w zamieszaniu podbramkowym Tomczak po raz kolejny wyszedł w tym spotkaniu zwycięsko. W ostatnie minucie wynik jeszcze mógł podwyższyć Piotr Kucharzak, lecz piłka po jego strzale z rzutu wolnego minęła minimalnie bramkę Łukasza Wiśniewskiego, który zadebiutował w III lidze zmieniając kontuzjowanego Szablewskiego.

Polonia Leszno – WKP Włocłavia Włocławek 4-0 (3-0)

1-0 6’ Jakub Pujanek
2-0 30’ Łukasz Pujanek
3-0 40’ Szymon Matuszewski
4-0 78’ Szymon Matuszewski

Polonia: Tomczak – Wojciechowski żk, Kucharzak, Tomkowiak (81’ Krawczyk), Bordulak (87’ Kowalski) – Piech żk, Glapiak żk, Matuszewski, Olszak (73’ Górny) – Ł. Pujanek, J. Pujanek (69’ Świetek żk

Włocłavia: B. Szablewski (71’ Wiśniewski) – Wojnowski, Serocki, T.Szablewski żk, Piotrowski – Romanowski, Haberski, Markowski (46’ Bartczak), Frąckowiak – Wuciński (60’ Śmigiel żk,), Kwiatkowski,

sędziowie: Rafał Liana