Wicelider na kolanach

Włocłavia Włocławek pokonała na własnym terenie wicelidera III ligi Goplanię Inowrocław 2:0.

Włocławianie rozpoczęli mecz 19. kolejki bez dwóch podstawowych zawodników – pauzującego za kartki Tomasza Szablewskiego oraz Radosława Budnickiego, który boryka się kontuzją. Mimo tego od samego początku nasz zespół prowadził grę i już w 8 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Radosław Wuciński, lecz piłki minęła słupek bramki. Kolejne minuty to wyrównana gra oby dwu zespołów, gospodarze wprawdzie mieli przewagę grając piłką, lecz goście groźnie kontrowali.

W 24 minucie po trójkowej akcji biało – niebieskich Kornel Semenowicz, mógł zdobyć bramkę po strzale głową, lecz Bartłomiej Szablewski był na posterunku. Trzy minuty później rzut wolny wykonywali miejscowi, jednak piłkę z największym trudem złapał golkiper gości. Pod koniec pierwszej części gry gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, lecz piłka po strzałach Marcina Piotrowskiego i Piotra Markowskiego nie znalazła drogi do bramki rywali. W 66 minucie nastąpił przełomowy moment spotkania - waleczny w tym spotkaniu Wuciński wywalczył piłkę na połowie rywali i zdecydował się na indywidualna akcję zakończoną celnym strzałem. Przewaga włocławian wciąż rosła, a wynik spotkania ustalił w 84 minucie strzałem głową Bartosz Śmigiel.

Podopieczni trenera Wojciecha Rojewskiego pozbawili pozycji vicelidera już drugi zespół w tej rundzie - pierwsza była Sparta Oborniki.

Włocłavia Włocławek - Goplania Inowrocław 2-0 (0-0)

66’ - Radosław Wuciński
84' - Bartosz Śmigiel

Włocłavia: Szablewski – Wojnowski, Serocki, Markowski, Piotrowski – Bartczak (46’ Romanowski), Dębicki żk, Frąckowiak (90' Haberski), Wuciński (80’ Tłuchowski) - Kwiatkowski, Śmigiel,

Goplania: Ciesielski – Redmann (86’ Szeluga), Arent, Marek, Łęga, D. Kempski – Semenowicz (79’ Kowalski), Hanczewski, Mazurowski, Ł.Kempski - Drwięga