Czy będą zmiany na mapie włocławskiej oświaty?

Oficjalnych informacji na ten temat nie ma, ale właśnie tym zaniepokojeni są radni klubu PiS, którzy swoimi obawami podzielili się podczas przerwy w obradach XVI sesji Rady Miasta. Przede wszystkim interesują się losami Zespołu Szkół nr 5, bo – jak niesie wieść gminna – placówka ma zostać zlikwidowana.

O planach likwidacji placówki coraz głośniej mówi środowisko związane ze szkołą . Ale oficjalnych wieści w tej sprawie nie ma. - Czemu tak jest, że członkowie komisji edukacji nic nie wiedzą o planowanych zmianach? Dlaczego szybciej dowiadują się o nich włocławskie media? Przecież nie może być tak, że bez wiedzy i zgody radnych podejmowane są pewne ustalenia – mówiła radna Joanna Borowiak. - Wystraszeni są rodzice, ich dzieci i nauczyciele, bo nie mają żadnej oficjalnej informacji. Taka sytuacja wywołuje zrozumiane zaniepokojenie, co do przyszłości placówki. Nie może być tak, że planuje się zmiany bez trzech podstawowych filarów edukacji: rodziców, uczniów i nauczycieli. Obawiamy się, że w styczniu otrzymamy projekt uchwały dotyczące likwidacji lub zmiany profilu szkoły. Przypominam, że ZS nr 5 realizuje nauczanie integracyjne.

Radni podkreślają, że od roku, czyli wyborów samorządowych, nikt z ratusza, a przede wszystkim resortowy prezydent Wanda Muszalik, nie wypowiadał się na temat planów włocławskiej oświaty. - Jedyna zmiana wiązała się z nazewnictwem – naczelnicy stali się dyrektorami. Nie wiemy, czy wiąże się to ze zmianami wynagrodzenia, bo takiej informacji nie chciano nam udzielić – twierdzi Jarosław Chmielewski, szef klubu radnych PiS.

Wiadomo za to, jakie plany ma Urząd Miasta z budynkiem po byłym Gimnazjum nr 6. Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu, opracuje dokumentację i wykona następujące prace budowlane: wymianę instalacji elektrycznej, sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej. Odtworzone zostaną drzwi płycinowe wewnętrzne, balustrady klatek schodowych zostaną podwyższone, odtworzone i wyremontowane będą pilastry, głowice, sztukateria występująca w klatkach schodowych, holach wejściowych i korytarzach, a także kasetony na suficie w sali gimnastycznej. Budynek zyska także nową elewację. Wykonawca opracuje instrukcje ochrony pożarowej oraz wyposaży budynek w środki ochrony pożarowej. Zbudowane zostaną nowe przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłącza wodociągowe i elektroenergetyczne.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w odremontowanym budynku ma powstać … ponadpodstawowa szkoła publiczna. Może ta, która obecnie ma siedzibę przy ulicy Leśnej.
4 komentarze

JRL

cisną się na usta pewnego rapera "Peja" wiecie co z nimi zrobić .... to samo tyczy się rządu ŻP, NP dla nas znanej jako RP. kro rozszyfruje skróty ?

1 1
ID:34921

antydziałkowiec

I.......zostanie sprzedany w ramach ....,,kunkursu'' ofert ....oferent już podobno jest znany ....

1 1
ID:34932

dzonny_killer

ha ha ha!!! kombinatorzy! mąciciele! oszuści! etc. tak można wymieniać i wymieniać... :p

1 1
ID:34937

pikpok

JAK ZWYKLE NAUCZYCIELE I NAUCZYCIELE - BO ONI STACĄ PRACĘ. . .

1 1
ID:35090


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA