Przyniosą nam decyzje podatkowe

Od 12 stycznia siedmiu pracowników Urzędu Miasta wyruszy w teren, aby wręczyć mieszkańcom miasta roczne decyzje podatkowe. Termin płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego upływa 15 marca. Pieniądze można wpłacać w kasie ratusza lub na rachunek bankowy UM.

Doręczanie mieszkańcom Włocławka rocznych decyzji podatkowych związanych jest w związku z podatkami od nieruchomości, leśnym i rolnym. Pracownicy Urzędu podejmować będą dwukrotną próbę doręczenia decyzji, w następujących po sobie dniach, przy czym jedna z prób doręczenia powinna odbyć się po godz. 16.00. Po drugiej nieskutecznej próbie zostawione zostanie zawiadomienie o możliwości odbioru w ciągu 14 dni korespondencji w kancelarii magistratu mieszczącej się w budynku przy Zielonym Rynku 11/13, w pokoju nr 3 na parterze.

W przypadku, gdy pismo nie zostanie podjęte w terminie 7 dni od dnia zawiadomienia, podatnik zostanie ponownie zawiadomiony o możliwości odbioru korespondencji. Zgodnie z ordynacją podatkową, w przypadku kiedy doręczyciel nie zastanie adresata korespondencję może zostawić pełnoletniemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy, jeżeli te osoby zgodzą się na przekazanie pisma adresatowi. W sytuacji zostawienia pisma sąsiadowi lub dozorcy domu, pracownik UM dodatkowo umieszcza zawiadomienie w skrzynce pocztowej lub na drzwiach mieszkania adresata, albo w widocznym miejscu przy wejściu na posesję. Osoby doręczające decyzje podatkowe nie będą przyjmowały żadnych wpłat. Wszelkich operacji finansowych należy dokonywać w kasach Urzędu, gdzie nie pobierana jest prowizja, pieniądze można także wpłacić na rachunek bankowy UM (numery kont bankowych UM: www.bip.um.wlocl.pl/?cid=38).

Przypominamy jednocześnie, iż 15 marca br. upływa termin płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego za 2012 rok. Osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz spółki niemające osobowości prawnej są zobowiązane wpłacać obliczony w deklaracji podatek od nieruchomości – bez wezwania – na rachunek Urzędu Miasta Włocławek, w ratach proporcjonalnych do czasu trwania obowiązku podatkowego, w terminie do dnia 15 każdego miesiąca, z wyjątkiem stycznia, kiedy to podatek od nieruchomości płatny jest w terminie do dnia 31 stycznia. Od 1 stycznia 2012 r. osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz spółki niemające osobowości prawnej, roczną deklarację na podatek od nieruchomości składają w terminie do dnia 31 stycznia.

Płatności dokonywać można w kasach w Urzędzie Miasta przy ul. Zielonym Rynku 11/13 (w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.45-15.30, we wtorki w godz. 7.45-16.00 i w piątki w godz. 7.45-15.00), a także przelewem bankowym na rachunek nr 94 1020 5170 0000 1902 0009 0100. Wydział Finansów przypomina również o zobowiązaniu wynikającym z tytułu opłaty od posiadania psów. Opłatę w wysokości 40 zł można wpłacać w kasach urzędu, na rachunek bankowy UM, a także w kasach spółdzielni mieszkaniowych i innych jednostek administrujących zasobami mieszkaniowymi.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA