Uwaga - zmiany tras autobusów
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o. o. we Włocławku uprzejmie informuje, że w związku z remontem mostu im. Edwarda Rydza-Śmigłego, z dniem zamknięcia tej przeprawy dla ruchu pojazdów, zmienione zostaną trasy autobusów linii nr l, 6, 7 i 9, które od Placu Wolności do zapory na Wiśle jeździć będą ulicami: Warszawską, Chopina, Chmielną, Stodólną, Polną, Zielną i Płocką, zatrzymując się w obie strony na przystankach usytuowanych przy ul. Stodólnej (Gimnazjum nr 6), ul. Polnej (Drumet) i ul. Płockiej (osiedle).
Od zapory do tras obecnych i z powrotem autobusy pojadą następującymi ulicami: Linia nr 6: ul. ks. Jerzego Popiełuszki, Wiślaną i Lipową do ul. Włocławskiej; Linia nr 7: ul. ks. Jerzego Popiełuszki i Dobrzyńską (z przystankami tymczasowymi na obydwu jej końcach) do ul. Lipnowskiej; Linia nr 9: ul. ks. Jerzego Popiełuszki do Dobrzyńskiej, przy czym dla umożliwienia uczniom dotarcia do i ze szkoły, zorganizowane zostaną połączenia autobusami linii nr 9 odjeżdżającymi z Zarzeczewa o godz. 7.16, a z przystanku Grodzka/Mostowa o godz. 13.32, 14.49 i 15.57; Linia nr 1: ul. Dobrzyńską i Lipnowską z przystankiem tymczasowym na ul. Dobrzyńskiej w Kulinie. W celu utrzymania połączenia Placu Wolności z ulicami Wiejską i Grodzką na niezmienionym poziomie, część autobusów linii nr l kursować będzie na trasach Plac Wolności i z powrotem oraz Plac Wolności - Grodzka i z powrotem. Przewiduje się, że czas przejazdu autobusów na linii nr l wydłuży się o 19 min, linii nr 6 o 9 min, linii nr 7 o 11 min, linii nr 9 o 2 minuty.
W dni robocze autobusy linii nr l jeździć będą:
z Placu Wolności w kierunku ul. Grodzkiej o: 5.22, 6.30, 6.46, 7.11, 8.01, 8.46, 9.20, 10.29, 10.55, 12.05, 12.21, 13.20, 13.56, 14.35, 15.31, 15.45, 17.15, 17.43, 18.35, 19.16, 19.50, 20.46, 21.31, 22.21w kierunku ul. Wiejskiej o: 5.20, 5.50, 6.20, 6.43, 7.34, 7.51, 7.05, 8.18, 8.35, 9.51, 9.08, 9.34, 10.15, 10.30, 11.20, 11.33, 12.05, 13.31, 12.40, 13.15, 13.45, 15.06, 14.30, 15.26, 16.36, 16.00, 17.00, 17.17, 18.51, 18.00, 18.30, 19.35, 20,05, 20.21, 20.01, 21.51, 22,36,
z ul. Grodzkiej o: 4.47*, 5.55*, 6.12, 7.03, 7.20, 7.47, 8.35*, 9.20, 10.00*, 11.02, 11.30*, 12.40, 13.00, 13.55, 14.35, 15.10*, 16.05, 16.25*, 17.50*, 18.20, 19.15*, 19.50, 20.30, 21.20, 22.05, 22.54
(* gwiazdka oznacza kurs tylko do Placu Wolności).
z ul. Wiejskiej o: 5.03*, 5.25, 5,35*, 6.04*, 6.35, 6.50*, 7.00, 7.20*, 7.50, 8.10*, 8.35, 8.53*, 9.21*, 10.00*, 10.18, 10.35*, 11.05*, 11.40*, 12.10, 12.25*, 13.00*, 13.30*, 13.45, 14.15*, 15.05*, 15.20, 15.45*, 16.35*, 16.50*, 17,32 17.45*, 18.15*, 19.05, 19.20*, 19.50*, 20.35, 21,20, 22,10
Częstotliwość i godziny odjazdów autobusów linii nr 6, 7 i 9 utrzymano na poziomie zbliżonym do tego sprzed objazdu, a szczegółowe rozkłady jazdy tych linii oraz Jedynki" znajdą się na stronie internetowej MPK i przystankach w przeddzień zmian trasy.