Dzień Otwarty w SP 14
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego powstała w 1966 roku. Jest placówką, która wychowuje uczniów w poszanowaniu wartości kultury, tradycji i historii narodowej wykorzystując najnowocześniejsze środki dydaktyczne. Uczniowie i ich rodzice cenią sobie przyjazną atmosferę, bezpieczeństwo i możliwość zdobywania wielu umiejętności nie tylko podczas lekcji.
Podczas czwartkowego spotkania rodzice, którzy chcą zapisać swoje pociechy do klasy I lub oddziału zerowego, mogli zapoznać się z ofertą placówki, obejrzeć zajęcia prowadzone przez nauczycieli i podziwiać występy uczniów. Działalność placówki skierowana jest na ucznia wspomagając jego rozwój osobowy. Umożliwia także wyrównanie szans edukacyjnych dzieciom, które mają trudności w nauce. Nasza szkoła jest bezpieczną, przyjazną placówką, stwarzającą miłą atmosferę i jak najlepsze warunki edukacyjne. Młodsi uczniowie korzystają z tablic interaktywnych i cały czas staramy się wzbogacać naszą bazę dydaktyczną. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która systematycznie doskonali się zawodowo – mówi Anetta Rzekanowska, dyrektor szkoły. Podczas nadchodzących wakacji przewidziany jest gruntowny remont sali gimnastycznej oraz pionu łazienek. Wystąpiliśmy także z pismem do organu prowadzącego o plac zabaw w ramach programu „Radosna szkoła”, więc mamy nadzieję, że ten plac zabaw już niebawem zacznie funkcjonować.
Uczniowie szkoły mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która czynna jest już od godziny 7.00 oraz ze smacznych posiłków. Dzieciaki bardzo chętnie biorą udział w akcji „Szklanka mleka” czy „Owoce w szkole”, zaś najmłodsi uwielbiają szaleć w sali zabaw, gdzie mogą dać upust roznoszącej je energii. Kto ma talent polonistyczny, matematyczny, manualny, sportowy lub artystyczny, może brać udział w zajęciach realizowanych podczas kółek zainteresowań.
„Czternastka” przez ponad 40 lat działalności na stałe wrosła w krajobraz lokalnej społeczności. Tutaj uczyła się moja mama, ja, a w tym roku do „zerówki” poszło moje dziecko. Zawsze z wielką sympatią wspominam lata spędzone w tej szkole oraz sympatycznych nauczycieli – mówi pani Monika.
Od nowego roku szkolnego zostanie utworzona sportowa klasa pływacka dla uczniów klasy I. Dzieci będą miały tygodniowo 10 godzin wychowania fizycznego, z czego część zostanie przeznaczona na zajęcia na basenie. Przez 6 lat dzieci nauczą się wszystkich stylów pływania sportowego.
Zapisy do klas I i oddziałów przedszkolnych prowadzi sekretariat szkolny. Więcej informacji na stronie http://sp14wloclawek.neostrada.pl/