MPK zaprezentuje nowe autobusy

W sobotę od godziny 10.00 do 12.00 na parkingu przy Zielonym Rynku zaprezentowane zostaną dwa z sześciu nowo zakupionych przez MPK "Solarisów". Firma zaprasza mieszkańców do poznania na co dzień niedostępnych szczegółów wyposażenia nowych pojazdów.

Zakupione za niemal siedem milionów złotych niskopodłogowe pojazdy spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa i ekologii. Nowe Solarisy to również wysoka estetyka wykonania wnętrza.

Pasażerowie będą mieli do swojej dyspozycji 22 ergonomiczne, komfortowe siedziska, a wykładzina najnowszej generacji zapewni osobom stojącym stabilną pozycję zarówno podczas jazdy, jak i hamowania autobusu. Solarisy wyposażone są także w specjalną rampę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz funkcję przyklęku, czyli opuszczenia nadwozia w celu ułatwienia wsiadania pasażerom. System ogrzewania wnętrza będzie wykorzystywał ciepło z układu chłodzenia silnika. Wnętrze autobusu będzie także wyposażone w monitoring i system badania tzw. potoków pasażerskich.

Częścią sobotniej prezentacji ma być również zebranie w jednym miejscu i pokazanie mieszkańcom pamiątek związanych z historią Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku.

W tym celu MPK kieruje prośbę do wszystkich osób, które posiadają w domowych archiwach historyczne pamiątki: zdjęcia, bilety, rozkłady jazdy i inne pamiątki związane z włocławską komunikacją miejską, by zechciały przynieść je na prezentację. Taka spontaniczna „wystawa” ma szansę stać się arcyciekawym zbiorem rzeczy, z których korzystali pasażerowie włocławskich autobusów kilkadziesiąt lat temu.

11 komentarzy

abcde

Co za szopka. Wielka wystawa autobusów w centrum miasta! Można przyjść i podziwiać. I na dodatek w prezencie można dostać rozkład jazdy! Takiego super festynu we Włocławku dawno nie było.

1 1
ID:40752

Ktoś

Dokładnie, też mi coś, zakup 10 małych i ciasnych autobusów i to aż za 7mln! Wywalone pieniądze, czemu nie kupicie chociaż "dwunastek"? Do tego malutkiego wejdzie kilka moherów i już nie ma gdzie usiąść, a niekiedy nawet wsiąść. Bo strasznie im się spieszy na rynek o 6 rano i o 15...

1 1
ID:40753

LALA20

A czy będzie kropidło?.

1 1
ID:40756

pasazer

Szkoda że ma się ochłodzić , bo bym prezesowi i prezydentowi kazał w nich sobie posiedzieć.

1 1
ID:40758

Jan

A kiedy MPK przedstawi nowego myślącego o włocławianach prezesa a nie dorobkiewicza za nasze podatki?

1 1
ID:40759

Marian

Mieszkańców zapraszają do obejrzenia autobusów? Śmiech na sali. Właśnie prezydent i inni z magistratu oraz Pan Prezes powinni obejrzeć autobusy, którymi w ogóle nie jeżdżą. To ich jedyna szansa. O tym, że choć przez tydzień przesiądą się do komunikacji miejskiej i postoją 30 min na przystanku, żeby przejechać 1,5 km to nawet nie marzę. Taka jest prawda, że puki Prezes i Prezydent nie będą zmuszeni do korzystania z usług MPK to nie zrozumieją jak to jest jechać do pracy 20 min z niemytymi moherami. W dodatku za 2,40 !!

1 1
ID:40776

killing joke

@~Marian: trzeba być ostatnim ....., żeby stać pół godziny tylko po ty, żeby przejechać 1,5 km, bo to się idzie w 10 min. A o to, że ludziska nie wiedzą, co to mydło to nie miej pretensji do prezydenta.

1 1
ID:40777

baba jaga

@~Marian: Ciesz się,że jeszcze możesz jeździć do pracy.I pomyśl głąbie "umyty" czy ty dożyjesz do wieku "moherowego"!!!!

1 1
ID:40778

Ktoś

Zostawcie Mariana, on dobrze mówi. To że niemyte to akurat mały "pikuś". Ja się pytam po... jakiego grzyba te mohery wsiadają już o 6 i 7 rano z pełnymi torbami po wycieczce na rynku? Nie mogą se po 8 pojechać? Towaru im nie wykupią. Tak samo panoszą się o 14 i 15 i normalnym ludziom zmęczonym po pracy nie dadzą wygodnie pojechać. Od nas młodych to potrafią kultury wymagać, ale same się pchają, odpychają, wyzywają i przede wszystkim blokują jak nie muszą.

1 1
ID:40789

przemas1712

Chwalą się nowymi autobusami a kasują kursy po za granice miasta!!!! Szczyt bezczelności oni nie rozumieją że np 13-tką i 5-tką jeżdżą przede wszystkim dzieci do szkoły!!!! Wstyd Wstyd Wstyd i Hańba!!! Pałuckiego "rozumiem" to nie jego elektorat ale wójtową???? Strzał w kolano a wybory nadejdą i ludzie o tym nie zapomną!!!! ps. cały czas myślałem że w/w to rozsądni ludzie ale się grubo pomyliłem!!!!i jeszcze do Pana Pałuckiego te rozkopane z obu stron drogi rowerowe !!! Z kontroluje Pan to jak dojdzie do tragedii!!!ale wtedy to będzie za późno!!

1 1
ID:40795

abcde

"a wykładzina najnowszej generacji zapewni osobom stojącym stabilną pozycję zarówno podczas jazdy, jak i hamowania autobusu." - jechałem już nowym Solarisem i wykładzina jest taka sama jak w pozostałych autobusach tej marki

"oraz funkcję przyklęku, czyli opuszczenia nadwozia w celu ułatwienia wsiadania pasażerom" - ciekawe który kierowca pomyśli o tym, żeby czegoś takiego użyć bo po co?

1 1
ID:40807


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA