Zobacz film o włocławskim "Zakręcie"
Leopoldowo. Dzielnica popularnie zwana Zakrętem, delikatnie mówiąc nie cieszy się najlepszą opinią. Czy wśród mieszkańców, którzy nie radzą sobie z życiem i problemami, są tacy, którzy chcą zmieniać na lepsze i osiedle, i swój wizerunek? Na te pytania odpowiada film dokumentalny Jakuba Piątka.
Jakub Piątek to ceniony twórca filmów dokumentalnych, który współpracuje m.in. z Telewizja Polską - jego debiut „Matka” pokazywany był na ponad 50 międzynarodowych festiwalach, zdobył kilka nagród. Jedną z jego najnowszych produkcji jest film "Organizowanie Społeczności Lokalnej: Włocławek". Obraz powstał w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizowanie społeczności lokalnej to metoda, która polega na aktywizowaniu i usamodzielnianiu ludzi.
Ponad 12 - minutowy obraz odpowiada na pytanie: czy mieszkańcy osiedla, które nie ma dobrej opinii wśród mieszkańców potrafią zmieniać swoje osiedle i jednocześnie poprawić swój wizerunek?
Film można obejrzeć tutaj.