Od poniedziałku ruch wahadłowy na zaporze
Miejski Zarząd Dróg we Włocławku informuje, że 16 września, w związku z zadaniem "Przebudowa i Remont Obiektów Stopnia Wodnego" na zaporze zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
Przypomnijmy: 4 czerwca dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki wodnej w Warszawie i prezes Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych POL-AQUA S.A. podpisali umowę na realizację prac związanych z przebudową i remontem obiektów stopnia wodnego we Włocławku. Prace rozpoczęły się w połowie czerwca. Jednym z najważniejszych zadań jest dogęszczenie zapory ziemnej. Do końca października potrwa także prace remont i renowacja zamknięć śluzy oraz prace naprawcze dylatacji ścian awanportów.
Kolejne prace utrudnią życie kierowcom, ponieważ od 16 września na zaporze zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego i bezpieczeństwa powodziowego Stopnia Wodnego Włocławek”. Finał wszystkich prac budowlanych zaplanowano na koniec 2014 roku. Całkowita wartość inwestycji to ponad 161 milionów złotych. Ponad 100 mln pochodzi ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej, pozostałe - z budżetu państwa.