Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia
Zatrzymani dwaj mieszkańcy Włocławka zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Obaj są podejrzani o pobicie 55-latka, który zmarł w szpitalu. Kodeks karny za przestępstwo to przewiduje karę do 10 lat więzienia.
Przypomnijmy: w minioną środę policjanci z Włocławka zostali powiadomieni przez szpital o zgonie mężczyzny, który trafił pod opiekę lekarzy niespełna dwie godziny wcześniej. Funkcjonariusze, którzy zajęli się wyjaśnieniem okoliczności ustalili, że pokrzywdzonego znaleziono przy ul. Towarowej. Mężczyzna miał widoczne ślady pobicia.
W toku prowadzonych czynności kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali do wyjaśnienia trzech mężczyzn. Dwaj z nich po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Do siedzącego w policyjnym areszcie podejrzewanego 36-latka, następnego dnia dołączył jeszcze jeden mężczyzna w wieku 46 lat.
Na podstawie materiału dowodowego obaj usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za przestępstwo to grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.