Groził córce, że ją zabije, straszył żonę, kradł co popadło

KPP Lipno

Lipnowscy policjanci zakończyli trwające kilka miesięcy postępowanie w sprawie kradzieży i włamań do różnych obiektów na terenie miasta i gminy Lipno oraz gminy Kikół. Policjanci przedstawili podejrzanemu 28-latkowi łącznie 17 zarzutów przestępstw, za co może trafić na 10 lat do więzienia. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.


Lipnowscy śledczy aktem oskarżenia przeciwko 28-latkowi zakończyli prowadzone od kilku miesięcy postępowanie karne. Śledczy przedstawili podejrzanemu w sumie 17 zarzutów przestępstw, z czego 14 z nich, za kradzieże i włamania do domków letniskowych, garaży, piwnic oraz domów na terenie miasta i gminy Lipno, a także gminy Kikół. Odpowie on także za dwukrotne posiadanie narkotyków oraz groźby pobawienia życia swojej małoletniej córki i straszenie matki dziecka, aby zmusić ją do określonego zachowania.

Przypomnijmy: mężczyzna został zatrzymany pod koniec stycznia po tym, jak kryminalni  wpadli na trop świadczący o jego przestępczym procederze. Wtedy, w mieszkaniu zajmowanym przez 28-latka, a także w piwnicy, funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z przestępstw oraz woreczek strunowy z amfetaminą.

Kolejną partię kradzionych rzeczy kryminalni zidentyfikowali w jednym z lombardów. Jak ustalili, „fanty” te pochodziły od zatrzymanego mężczyzny, choć osobiście ich tam nie wstawił. W sumie policjanci odzyskali i zabezpieczyli około 100 przedmiotów utraconych w wyniku przestępstw. Były to różnego rodzaju elektronarzędzia, sprzęt wędkarski i ogrodniczy, urządzenia gospodarstwa domowego, urządzenia monitoringu wizyjnego, elementy silników elektrycznych, dwa rowery, a nawet zabawki dziecięce.

Wówczas decyzją sądu zatrzymany 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Po tym okresie prokurator objął mężczyznę dozorem policji i dodatkowo zakazał mu wyjazdu z kraju. Policjanci natomiast cały czas konsekwentnie docierali do nowych faktów i w rezultacie zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił udowodnić podejrzanemu łącznie 17 przestępstw. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.  Podejrzanemu mieszkańcowi Lipna grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
1 komentarz

LOL

Policjanci wpadli na trop - Lipno/Kikół ??? Przecież od dawna była znana z bandyckiego procederu. Przynajmimniej lokalnej społeczności.

1 1
ID:67006


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA