Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, który udzielił poparcia Januszowi Zemke, kandydatowi do Europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej.


Aleksander Kwaśniewski, podczas swojej wizyty we Włocławku udzielił poparcia Januszowi Zemke, który z listy Koalicji Europejskiej powalczy w najbliższych wyborach o trzecią kadencję w Europarlamencie.

Są to najważniejsze wybory po wielu latach, w których zdecydujemy o tym, czy Europa będzie silniejsza i czy Polska w Europie będzie się liczyć. Cieszę się, że mogę poprzeć kandydaturę mojego dobrego przyjaciela Janusza Zemke, który jest kandydatem na liście Koalicji Europejskiej do Europarlamentu. W Europarlamencie Janusz Zemke był już przez ostatnie dwie kadencje i okazał się człowiekiem dojrzałym, niezwykle efektywnym, pragmatycznym, który wypełnia mandat w imieniu swoich wyborców, także z regionu z którego pochodzi – powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski


Janusz Zemke zaznaczył, że poddawał się ocenie wyborców dziewięć razy w tym siedmiokrotnie do Sejmu RP i dwukrotnie do europarlamentu. Jak podkreślał kandydat do PE praca dla naszego regionu jest mu szczególnie bliska.

Kandyduje do Europarlamentu po raz trzeci, pojmuję tę rolę w ten sposób, że staram się być aktywny w Parlamencie Europejskim, ale także przywiązuję dużą wagę do pracy w terenie. Pracując w Komisji Transportu PE interesowałem się na bieżąco budową autostrady A1, zaangażowałem się także na prośbę władz miasta, aby w końcu zapadła decyzja o budowie dworca we Włocławku i ta decyzja jest. We Włocławsku wspólnie z Krzysztofem Kukuckim, Piotrem Kowalem prowadziliśmy wiele działań o charakterze społecznym. Uruchomiliśmy cały system kursów komputerowych, które ukończyło ponad 400 osób generacji 50+. Jako jedyni w Polsce zorganizowaliśmy, też we Włocławku kursy komputerowe dla osób niewidomych i słabowidzących, prowadziliśmy, także dla dzieci z rodzin ubogich kursy z języka angielskiego – mówił europoseł Janusz Zemke

Po spotkaniu na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego odbył się Piknik Europejski w którym wzięli udział członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, między innymi były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, szef SLD w Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz, zastępca prezydenta Włocławka Krzysztof Kukucki oraz radni Rady Miasta Piotr Kowal, Joanna Hoffman Kupisz, Krzysztof Grządziel i Stanisław Wawrzonkoski.
4 komentarze

gość-52893

,,Wicie towaysze to jest naszo wicie wspólno sprawa wicie no i żeby wicie nie zabrakło tego no ....wicie .... a i wicie żeby nom się żyło dostanio...'' cytat z jednego z filmow Barei ...czy nie jest aktualny ?

1 1
ID:81133

gość-86871

Tylko pozostaje głosować na Zemkego, bo za wielkiego wyboru nie ma,

1 1
ID:81135

gość-35763

czerwona mafia ma się dobrze

1 1
ID:81788

gość-30431

Czerwona zaraza w "swoim "mieście!!!

1 1
ID:81919


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA