Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu zorganizowano konferencję prasową z udziałem prezydenta Włocławka, jego zastępców oraz radnych Klubów PO i SLD. Podczas briefingu władze miasta poinformowały o działaniach, które podejmą w związku z epidemią COVID-19.


Podczas dzisiejszej konferencji prezydent Marek Wojtkowski, poinformował o sytuacji epidemiologicznej we Włocławku. Aktualnie w naszym mieście odnotowano jeden przypadek zakażenia koronawirisem, 116 osób przebywa w kwarantannie domowej, natomiast zbiorową kwarantannę w budynku przy ulicy Żytniej odbywa 13 osób.

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do prezydenta o udzielenie wsparcia włocławskiemu szpitalowi w celu zabezpieczenia pracowników w dodatkowe środki ochronne (więcej tutaj). Dziś władze miasta podjęły decyzję, że z rezerwy funduszu zarządzenia kryzysowego zakupią środki ochrony osobistej, które zapewnią bezpieczeństwo pracownikom szpitala i jednostek miejskich.

Ustaliliśmy, że miasto wyasygnuje określoną kwotę, którą wykorzystamy na zakup materiałów służących bezpieczeństwu pracowników szpitala, ale też pracownikom jednostek miejskich. Będą to przede wszystkim maseczki, gogle i fartuchy ochronne. Chcę dodać, że radni zdecydowali się złożyć z własnych środków z prezydentami włącznie, żeby fundusz określony jako pomoc dla jednostek zwiększyć - mówił prezydent Włocławka 

Decyzją władz i radnych powstał, także pakiet pomocowy dla włocławskich przedsiębiorców. Osobom, które prowadzą działalność gospodarczą w lokalach użytkowych należących do miasta czynsze zostają zmniejszone do 1 zł. Przedsiębiorcy poniosą więc tylko koszty opłat za media.

Sytuacja małych i średnich firm we Włocławku może być trudna z uwagi na stan epidemiologiczny. Dlatego wychodzimy z inicjatywą i odpowiadamy na wniosek rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw z bardzo konkretną pomocą - dodał Marek Wojktkowski

Ratusz chce wesprzeć, także przedsiębiorców, którzy odprowadzają opłaty na rzecz miasta z tytułu nieruchomości, środków transportu, czy użytkowania wieczystego. Na wniosek zainteresowanych będą prolongowane opłaty, jednak terminy wpłat nie mogą przekraczać roku kalendarzowego, opłat będzie trzeba więc dokonać do końca 2020 roku. Każdy przedsiębiorca, który będzie chciał skorzystać z ulg proszony jest o dostarczenie wniosku do Urzędu Miasta, wnioski mają być rozpatrywane indywidualnie.
1 komentarz

gość-34411

Krok w dobrą stronę tylko w przypadku szpitala inicjatywa wyręczająca dyrekcję i marszałka i na koszt włocławskiego podatnika .

1 1
ID:82689


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA