Weekend na drogach: wypadek, 13 kolizji i 5 pijanych

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali w naszym regionie jeden wypadek drogowy i trzynaście kolizji. Policjanci zatrzymali także pięciu nietrzeźwych kierujących, wśród których było czterech rowerzystów.


W piątek tuż po godzinie 12.00 w Pikutkowie na drodze K-62 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 44-latek jadąc w kierunku Brześcia Kujawskiego zestawem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w fiata, którego kierowca zatrzymał się przed wykonaniem manewru skrętu w lewo. Po uderzeniu fiat przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w chevroleta jadącego w kierunku Włocławka. W wyniku zdarzenia kierowca z fiata i kierująca chevroletem zostali zabrani do szpitala na badania. Okazało się, że ich obrażenia nie były poważne. Badanie trzeźwości wykazało, że wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Natomiast w niedzielę około godziny 02:25 w miejscowości Pikutkowo doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba odniosła poważniejsze obrażenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 37-letni kierujący pojazdem renault, jadąc w kierunku Brześcia Kujawskiego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie przemieścił się na pobocze, gdzie auto uderzyło w słup latarni oświetleniowej. W wyniku zdarzenia kierowca pojazdu odniósł obrażenia powyżej siedmiu dni.

Mundurowi podczas wszystkich kontroli sprawdzali także trzeźwość kierujących. Niestety okazało się, że w 5 przypadkach osoby prowadziły w stanie nietrzeźwości. Wśród zatrzymanych był kierowca auta i czterech rowerzystów.

Kierujący pojazdem mechanicznym został zatrzymany przez policjantów „patrolówki” w niedzielę tuż po godzinie 02:00 na ulicy Wyszyńskiego we Włocławku. Podczas kontroli drogowej mundurowi wyczuli silną woń od kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało u 44-latka ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast czterech nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali w niedzielę policjanci ruchu drogowego na terenie gminy Choceń. Każdy z nich miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się, 68-latek zatrzymany w miejscowości Kuźnice. Badanie trzeźwości mieszkańca gminy Boniewo wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu. Każdy, który wsiadł na swój jednoślad w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.  
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA