Duża liczba budynków przyłączonych do MPEC we wrześniu

Włocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało dużo inwestycji, które będą zrealizowane jeszcze w bieżącym roku. Najbardziej oczekiwane z nich doczekają się finału we wrześniu, dzięki nim w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji zlikwidowane zostaną szkodliwe „kopciuchy” w Śródmieściu.


Piątego września MPEC rozpoczął budowę przyłącza do sieci 13 budynków jednorodzinnych (w zabudowie szeregowej) przy ul. Źródlanej. Roboty prowadzone są w pasie dróg ul. Studziennej i Źródlanej oraz na terenie budowanego osiedla. Inwestycja wiąże się z utrudnieniami dla uczestników ruchu. W pierwszej kolejności planowane jest zamknięcie ulicy Studziennej na odcinku od ul. Wodociągowej do ul. Źródlanej. Utrudnienia mają potrwać w sumie do 5 października br.

Także w najbliższych dniach (poniedziałek 11 września) rozpoczną się prace przyłączeniowe kamienicy przy ulicy 3 Maja 10/12. Dzięki inwestycji zarządzające budynkiem Lokalne Zrzeszenie Właścicieli nieruchomości zlikwiduje 24 piece „kopciuchy”. W ramach inwestycji zostanie wykonane również odejście przyłącza cieplnego w kierunku budynku 3 Maja 16. Prace prowadzone będą metodą połówkowego zajęcia pasa drogowego, a utrudnienia w ruchu mogą potrwać ok. trzy tygodnie. Warto przypomnieć, że zarządzający tym budynkiem otrzymał dotację na wymianę źródeł ciepła z budżetu miasta Włocławek.

Równolegle w rejonie rewitalizacji rozpoczną się  prace przyłączeniowe w wyremontowanych niedawno przez Administrację Zasobów Komunalnych budynkach przy ul. Zapiecek 3/5. Dzięki inwestycji będzie można zlikwidować 7 pieców-kopciuchów a przy ul. Zapiecek 8  - aż 10 takich pieców. Roboty potrwają ok dwa tygodnie a na czas prac inwestycyjnych zamknięta zostanie ul. Zapiecek od ul. Brzeskiej. Równolegle umożliwiony zostanie dojazd do posesji od ul. 3 Maja.

Od początku roku 2023 w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji MPEC przyłączył już do miejskiej sieci budynki przy ul. 3 Maja 18, oraz Łęgską 56.

W sumie w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku planuje wykonanie 704 metrów sieci. Na koniec 2023 roku zrealizowanych będzie już ponad 500 metrów. W tym roku zlikwidowane zostaną w centrum Włocławka 52 nie ekologiczne źródła ciepła, zazwyczaj stare piece kaflowe.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA